Styl glamour – luksus z fantazją

Sposobów na urządzenie wnętrza jest wiele. Można pójść w stronę neutralnej i bardzo delikatnej aranżacji o nienachlanym stylu, postawić na nowoczesny minimalizm, lub też pójść w stronę luksusu w stylu retro. To jednak nie koniec możliwości – szczególnie dla tych, którzy lubią przełamywać schematy i wychodzić poza wyznaczone przez innych ramki.

 Łóżko w stylu glamour

Takim właśnie osobom, które mają ochotę stworzyć fantazyjne i przykuwające uwagę wnętrze, niepozbawione nuty ekskluzywności oraz spójnej koncepcji, polecany jest styl glamour. Czym jest i jak się nim zainspirować, tworząc własne aranżacje? Oto szczegóły.

Barok i rokoko w stylu pop-art

Stylowi glamour daleko do jednorodności oraz monotonii. Łączy on to, co wydaje się być niemożliwe do połączenia – nowoczesny minimalizm z opartym na przepychu i luksusie stylu wieków dawnych: przede wszystkim barokowym oraz rokokowym. Jest niczym barokowa poezja, konceptualny i niewprawionego odbiorcę może szokować, ale i wprawiać w zachwyt – swoją otwartością, grą kontrastów kolorystycznych i stylistycznych. Jakość oraz nietuzinkowość, a także przepych, blichtr i blask to dla niego słowa – klucze.

Tradycja na nowo

Jak zatem konkretnie prezentują się wnętrza w stylu glamour? Spotkamy w nich choćby takie elementy jak na przykład stoły z drewnianymi, rustykalnymi blatami oraz bogato zdobionymi, powykręcanymi w esy-floresy żelaznymi nogami, krzesła z pozłacanymi, finezyjnymi ramami i obiciami w jaskrawych, intensywnych barwach, czy kredensy w stylu rokoko z frontami wykonanymi z połyskliwego tworzywa sztucznego. Oczywiście – to tylko jeden z wielu przykładów na przełamywanie konwencji i poszukiwanie nowej formy, a raczej – odkrywanie zupełnie nowego wymiaru tego, co, jak mogłoby się zdawać, odeszło już w zapomnienie.

Ekspresja na wysokim poziomie

Choć, na pierwszy rzut oka, wydawać się może, że styl glamour to estetyczny misz-masz i worek, do którego wrzucono bez głębszego zamysłu wiele koncepcji i wymieszano je ze sobą, efekt jest wręcz spektakularny. Wnętrze, w którym dworkowy styl wieków łączy się z designem prosto z najbardziej nowoczesnych magazynów wnętrzarskich tętni życiem i dodaje energii, a przy tym… daje wysoki poziom komfortu. Tym bowiem, co jest w stylu glamour równie ważne jest harmonijne łączenie ze sobą elementów oraz troska o najwyższą jakość wykończenia każdego z nich. Można zatem spodziewać się choćby profilowych linii mebli, zaokrąglonych krawędzi i przyjemnych w dotyku powierzchni, które przez lata będą prezentowały się zjawiskowo.

Ten styl, choć szalony i bardzo ekspresyjny, ma w sobie również nutę ponadczasowości. Gra z tradycyjną formą zawsze będzie budziła emocje i nada wnętrzu – czy to salonu, czy kuchni czy sypialni – ekskluzywnego charakteru.

Czy styl glamour jest tylko dla odważnych? Niekoniecznie. Zdecydować się na niego powinni wszyscy, którzy szukają nietuzinkowego sposobu na aranżację wnętrz i którzy przepych i ekskluzywność chcą przełamać kolorami i wzorami bliższymi bardziej XXI niż XVII wiekowi.
Sprawdź nasze narożniki z funkcją spania codziennego !
Salon w stylu glamour 


Projekt i realizacja 2014 Dih
Pozycjonowanie: specctore@gmail.com