Filtr

Rodzaj funkcji spania

Pojemnik

Możliwość rozłożenia

Opinie klientów

Ocena sklepu

4.5/5

Oceny

jakoś usług
5/5
czas dostawy
4.3/5
czas realizacji
3.7/5
poziom obsługi klienta
5/5

» Wszystkie opinie

oblicz rate

Sofy włoskie

Włoskie sofy są ostatnimi czasy jednymi z najbardziej pożądanych mebli wypoczynkowych. Królują dzisiaj w wielu polskich salonach i dostarczają domownikom swobody oraz niezwykłego komfortu. Tak naprawdę wszystkie włoskie meble wypoczynkowe dogoniły już meble francuskie, które do czasu były uznawane za najbardziej inspirujące i luksusowe. Dlaczego tak gwałtownie i szybko wzrosła miłość do włoskich sof? Ponieważ zaczęto jeszcze bardziej doceniać wygodę i rzeczy nieprzeciętne, niepozbawione charakteru. Włoskie sofy, czy też kanapy charakteryzują się bardzo dobrą jakością wykonania i dbałością o każdy szczegół. Można je swobodnie zestawiać z wszelkimi stylami aranżacyjnymi. Nie brakuje im wspaniałych kształtów, bardzo oryginalnych zdobień. Włoski styl udowodnił, że można śmiało łączyć ze sobą wszelkie struktury, faktury i kolory, a nam to się niesamowicie spodobało. Energia akcentów, użyteczność, szacunek do odpoczynku i jakości. Zapraszamy do niewymuszonego, lekko nonszalanckiego świata włoskich sof i kanap.

Dlaczego pokochaliśmy włoskie sofy?

Z czym kojarzymy włoski styl życia? Z odpoczynkiem. Włosi bardzo dbają o równowagę życiową, a żeby ją zachować, celebrują np. sjestę. I to właśnie oni tak naprawdę zaczęli tworzyć sofy, które są istnym magnesem nawet dla tych, którzy żyją w ciągłym biegu. Użyli przy tym dwóch elementów: zachęcających kształtów i bezkonkurencyjnej, bezsprzecznej jakości. Pokazali, że można tworzyć dokładnie wykonane włoskie meble wypoczynkowe, które jednocześnie napawają energią, optymizmem, sztuką.

Do jakich aranżacji pasują włoskie sofy?

Bardzo dużo osób myśli, że włoskie sofy i kanapy pasują tylko do wnętrz w tym samym stylu. To oczywiście jest błędne założenie. Mamy XXI wiek i coraz śmielej podchodzi się do wprowadzania różnych rozwiązań w jednej przestrzeni. Wystarczy, chociażby otworzyć gazetę wnętrzarską, aby przekonać się, że najbardziej zjawiskowe aranżacje są istną mieszanką struktur i barw. Tak więc włoskie sofy idealnie wkomponowują się we wszelkie style. Wystarczy po prostu dobrać je względem koloru i oczywiście modelu. Włosi nie inspirowaliby do tworzenia mebli wypoczynkowych, które potrzebują zmiany całego wnętrza.

  • Sofy w stylu włoskim idealnie podkreślają wystrój salonów w stylu glamour. Czują się świetnie, kiedy są otoczone masywnością, kryształami, dużymi formatami dodatków.
  • Style klasyczne kochają włoską nonszalancję. Kiedy zechcemy w swoim klasycznym wnętrzu postawić włoską kanapę stworzymy coś nieszablonowego, oryginalnego i bardzo energicznego. To świetny sposób na ożywienie salonu.
  • Bardzo dużo osób zastanawia się, jak będzie współgrała (i czy w ogóle) włoska kanapa ze spokojnym, minimalistycznym powiewem Skandynawii. Naturalne sploty i faktury przyciągają się z klimatycznymi i wykwintnymi pikowaniami włoskich sof.
  • A co z loftowym, industrialnym salonem? Wprowadzenie do tego włoskiej sofy o dość minimalistycznych kształtach również podniesie wysublimowany i designerski charakter wnętrza. Tutaj, tak jak wspominaliśmy wyżej, wszystko zależy od modelu i koloru tapicerskiego, na jaki się zdecydujemy.

Nie bójmy się zastawiać ze sobą różnych: względem wyglądu i koloru mebli. Coraz częściej uciekamy od utartych schematów, ponieważ mamy świadomość tego, że to my mamy czuć się dobrze we własnym domu.

Najbardziej pożądane modele włoskich sof

Był już minimalizm. Teraz czas na objętość i nutę luksusu. Sofy w stylu włoskim mają to do siebie, że nawet jeśli są dość proste, to i tak sprawiają ogromne wrażenie i nie można nazwać ich banalnymi.

  • Proste sofy włoskie cieszą się ogromną popularnością wśród tych, którzy wolą nieco spokojniejsze, delikatniejsze formy. Zazwyczaj są one pozbawione zdobień w postaci pikowań, czy też charakterystycznych, mocnych przeszyć. Ich piękno podkreśla się za pomocą drewnianych, nierzadko długich nóżek oraz otulającego kształtu oparć.
  • Bogate sofy włoskie są natomiast bardziej frywolne, śmiałe i designerskie. Wybierane są najczęściej przez osoby, które uwielbiają otaczać się twórczym fermentem. To właśnie w nich dostrzeżemy charakterystyczne zwieńczenia oparć, czy też rzeźbienia przeplatające się przez całą drewnianą formę.
  • Sofy włoskie z funkcją spania są nierzadko pożądane przez tych, którzy pragną jeszcze więcej funkcjonalności we wnętrzu lub szukają alternatywy łóżka sypialnianego. Niektóre kanapy włoskie posiadają tę funkcję.

Dlaczego warto wybrać włoską sofę?

Tak naprawdę do zakupu włoskich mebli wypoczynkowych nie trzeba przekonywać. Każdy dostrzega w nich ogromny potencjał i piękno. Warto jednak na sam koniec wspomnieć o kilku ważnych rzeczach.

  • Włoskie kanapy charakteryzują się bezsprzeczną wygodą. Wszystko za sprawą tego, że bardzo dużą uwagę podczas tworzenia przykuwa się do detali, a także do jakości używanych materiałów.
  • Te meble wypoczynkowe włoskie są niesamowicie trwałe. Służą przez wiele lat i mogą być użytkowane na okrągło.

Nie bez powodu włoskie sofy zyskały tak ogromną miłość i popularność na przestrzeni ostatnich lat. Zaskakują pod wieloma względami i zapewniają, że salon nigdy nie będzie wydawał się nudny, pozbawiony indywidualnego charakteru.

Projekt i realizacja 2014 Dih
Pozycjonowanie: specctore@gmail.com