Filtr

Opinie klientów

Ocena sklepu

4.5/5

Oceny

jakoś usług
5/5
czas dostawy
4.3/5
czas realizacji
3.7/5
poziom obsługi klienta
5/5

» Wszystkie opinie

  oblicz rate

  Materace termoelastyczne

  Materace termoelastyczne to prawdziwa innowacja w świecie snu i odpoczynku. Dostosowują się do naturalnych krzywizn kręgosłupa, wymuszają prawidłową postawę, zawsze wracają do swojego pierwotnego stanu, a niektóre pamiętają anatomiczną budowę naszego ciała. Reagują też na ciepło, pozytywnie wpływając przy tym na układ krążenia. To właśnie one zapobiegną drętwieniu kończyn. Podpierają zmęczone biodra, ręce, nogi i z całą pewnością są to materace o właściwościach zdrowotnych. Dzisiaj obecne w wielu domach, w których każdy pragnie się wysypiać i wygodnie spędzać noc. Każdy materac, w zależności od modelu i wkładu, różni się od siebie pewnymi właściwościami, a wybór idealnego dla siebie wiąże się z inwestycją nawet na kilkanaście lat. W naszej szerokiej ofercie materacy termoelastycznych znajdują się tylko te wysokiej jakości, z gwarancją i z możliwością zamówienia na wymiar. Zapraszamy serdecznie do zapoznania się z naszymi propozycjami.

  Materace termoelastyczne. Dla kogo będą idealne?

  Materace termoelastyczne są polecane szczególnie osobom cierpiącym na wszelkiego typu dolegliwości bólowe związane ze stawami: reumatyzmem, zwyrodnieniem, zapaleniem. Są idealną propozycją dla domowników, którzy pracują w nieszczególnie dobrych warunkach. Mowa tutaj zarówno o długiej pracy stojącej, jak i siedzącej. O pracy, w której przenosi się ciężary, a nawet jest się narażonym na stres.

  Materace termoelastyczne są polecane osobom leżącym. W związku z tym, że poprawiają krążenie krwi, zapobiegają także powstawaniu odleżyn, siniaków. Są bardzo elastyczne, miękkie, więc pod komfort przez cały czas, bez względu na to, że osoba spędza w łóżku cały dzień.

  Ten rodzaj materacy jest polecany alergikom. Zastosowane w nich pianki wraz z pokrowcem tworzą przyjazne, oddychające środowisko, niwelując przy tym pojawianie się wilgoci, rozmnażanie się pleśni i grzybów.

  Warto jednak wiedzieć o tym, że nie każdemu przypasuje ten typ pianki. Zapewnia on bardzo wygodne, przyjemne, ale dość specyficzne doznania. Tutaj należy wziąć pod uwagę swoje indywidualne preferencje.

  Jak działa pianka termoelastyczna?

  Pamiętajmy, że materace termoelastyczne mogą być zarówno piankowe, jak i sprężynowe (kieszeniowe). Każdy model różni się wkładem. Znajdziemy tak naprawdę szeroki wachlarz różnych kombinacji. Wszystko po to, aby całkowicie zadowolić domowników.

  Pianka termoelastyczna działa na zasadzie generowania milionów punktów podparcia. Bardzo szybko dostosowuje się do ułożenia ciała, a także temperatury. To właśnie podczas snu na takim materacu mamy wrażenie, że doskonale on współpracuje z naszym ciałem i jednocześnie subtelnie je otacza. Kiedy położymy delikatnie dłoń, pianka delikatnie się ugnie. Kiedy nacisk będzie większy, ona odpowie wtopieniem się. Kiedy dalej położymy drugą dłoń, to zauważymy, że przestrzeń pomiędzy nimi w ogóle nie zareaguje. To bardzo inteligentny materiał, który realnie wpływa na zdrowie. Właśnie w ten sposób odciąża ramiona, barki, biodra, kręgosłup. Każda część ciała tak naprawdę odpoczywa inaczej, ale w sposób dostosowany do poszczególnych potrzeb. My natomiast czujemy się zregenerowani, wypoczęci i gotowi na nowy dzień pełen wyzwań.

  Materace termoelastyczne. Pianka Visco

  Pianka Visco, memory, lub pianką z pamięcią. Jest to pianka najnowszej generacji, pomimo tego, że testowana od lat 30, XX wieku. Nad jej wynalezieniem, a także mądrym zastosowaniem pracowali eksperci z dziedziny materacy, a także lekarze i rehabilitanci. A cały ten proces zainicjowała NASA (Narodowa Agencja Aeronautyki i Przestrzeni Kosmicznej), która chciała wesprzeć astronautów w podróżach kosmicznych i zadbać o to, aby podczas snu nie dostawali żadnych urazów.

  Wynikiem tego jest pianka, która ochrania, otula, dopasowuje się, przylega do ciała, ale także jest bardzo trwała, solidna. Idealna dla osób, które mają problemy z krążeniem krwi.

  Jaki materac termoelastyczny kupić?

  Materace termoelastyczne posiadają różne poziomy twardości, więc najlepiej na samym początku określić swoje indywidualne preferencje, a także dostosować twardość materaca do swojej wagi. W tym pomogą oznaczenia: H1, H2, H3, H4.

  Najpopularniejsze modele materacy z pianką termoelastyczną to między innymi:

  • Materac kieszeniowy z pianką termoelastyczną Estrella Visco. To rozwiązanie wybierane przez osoby gustujące w materacach sprężynowych. Umieszczone w środku sprężyny kieszonkowe i obłożenie pianką termoelastyczną to duet, który gwarantuje wyważone, sprężyste otulenie.
  • Materac termoelastyczny Medivis Lux. Jest to materac H2, czyli średnio miękki, wykonany z samych pianek. Idealny dla osób, które uwielbiają spać na niesamowicie elastycznym podłożu.

  To oczywiście tylko przykłady najczęściej wybieranych materacy termoelastycznych. Każdy materac, który podchodzi z naszej oferty, ma wyjątkowe, dodatkowe właściwości. Pamiętajmy, że każdy z nich odpowie zarówno na ciepło naszego ciała, jego ułożenie, a także wpłynie pozytywnie na nasze samopoczucie, jak i zdrowie. Te cechy są niezmienne i właśnie dlatego tego typu podłoża cieszą się ogromną popularnością.