Filtr

Pojemnik

Możliwość rozłożenia

Regulowany zagłówek

Opinie klientów

Ocena sklepu

4.5/5

Oceny

jakoś usług
5/5
czas dostawy
4.3/5
czas realizacji
3.7/5
poziom obsługi klienta
5/5

» Wszystkie opinie

  Raty Santander

  Narożniki z funkcją spania

  Narożniki z funkcją spania

  Narożnik z funkcją spania o podwójnej funkcji mebla wypoczynkowego oraz miejsca przeznaczonego do spania to idealny sposób na ekonomiczne zagospodarowanie przestrzeni. Narożniki z funcką spania zaspokajają te potrzeby w sposób szczególny, ponieważ już z uwagi na samą ich konstrukcję zapewniają wiele miejsca zarówno do siedzenia, jak i do spania. Z założenia funkcja sypialna przeznaczona jest dla dwóch osób, ale mniejsze modele, z kategorii nowoczesnych, o prostej formie i wąskich poduszkach mogą być z powodzeniem wykorzystywane do spania przez jednego domownika. Taki mebel umieszczony w salonie jest także świetnym sposobem na zabezpieczenie rezerwowego miejsca noclegowego na wypadek odwiedzin dalszej rodziny czy kogoś z przyjaciół. Standardowo narożnik służy jedynie, jako siedzisko przed telewizorem czy podczas poobiedniej sjesty, ale w sytuacji koniecznej jest możliwe jego wykorzystanie w charakterze łóżka. Narożniki tapicerowane z funkcją spania w pokoju wspólnym przeznaczone są też dla małżeństw, w nocy pełniąc funkcję komfortowej sypialni, a w ciągu dnia będąc wygodnym miejscem do siedzenia. Niektóre modele wyposażono też w pojemniki na pościel.

  Narożniki z funkcją spania – jak wybierać?

  narożnik rozkładany Narożniki z funkcją spania mogą idealnie dopasować się do potrzeb domowników i ich gości. Warto jednak wiedzieć, na co zwracać uwagę przy wyborze tego rodzaju mebli. W zależności od trybu użytkowania ważne będą inne cechy. Kupując narożniki rozkładane, wygląd powinien być sprawą drugorzędną. Dzięki ogromnej różnorodności w tej kategorii nie powinieneś mieć jednak problemu z odnalezieniem mebla, który zachwyci walorami wizualnymi, a jednocześnie spełni wszystkie wymagania co do użyteczności.

  Narożniki do spania codziennego czy dla gości?

  - Narożniki rozkładane są tak lubiane, ponieważ pełnią dwie funkcje – w ciągu dnia pozwalają na niezwykle komfortowy relaks w gronie domowników lub gości, a w nocy zamieniają się w wygodne łóżko. To dlatego sprawdzają się idealnie na ograniczonych przestrzeniach – dzięki temu meblowi Twój salon może być jednocześnie w pełni funkcjonalną sypialnią. Ważne jednak, by przy zakupie narożnika określić, w jaki sposób będzie on używany. Jeśli z łóżka będziesz korzystać jedynie sporadycznie (przy okazji wizyt gości), ważne będą bowiem inne parametry niż wtedy, jeśli swój narożnik będziesz rozkładać codziennie.

  - Narożniki do spania codziennego muszą mieć wygodne materace, łatwy w obsłudze system rozkładania i odpowiednie wymiary. Powierzchnia spania w tym przypadku powinna być dostosowana do liczby osób – standardowy materac dwuosobowy to 140 x 200 cm lub więcej. Jedna osoba powinna mieć do dyspozycji powierzchnię o szerokości przynajmniej 90 cm. W przypadku rozkładanych narożników jest to jednak zwykle znacznie więcej. Pojemnik na pościel to w tym przypadku w zasadzie mus – pozwoli on do maksimum wykorzystać przestrzeń pomieszczenia. Narożniki rozkładane jedynie sporadycznie mogą oferować mniej miejsca. W tym przypadku warto skupić się przede wszystkim na „dziennym” komforcie, który oferują. Jeśli narożnik ma schowek, można w nim trzymać zapasowa pościel dla gości, ale też inne przedmioty, na które trudno znaleźć miejsce w domu.

  Narożniki z funkcją spania – jaki system rozkładania wybrać?

  Z zastosowaniem narożnika wiąże się też bardzo ważna kwestia systemu rozkładania. Meble wypoczynkowe stosują jeden z kilku systemów, a każdy z nich ma określone zalety i wady. Na co warto się zdecydować?


  • rozkładanie typu sedak- Sedak (belgijka) to system na stelażu podobnym do łóżka polowego. Lekka konstrukcja stalowa lub aluminiowa i jednoczęściowy materac zapewniają równą powierzchnię spania, ale ten sposób rozkładania sprawdzi się jedynie do okazjonalnego wykorzystania. Zaletą jest możliwość rozłożenia w ten sposób nawet niezbyt masywnych i designerskich sof lub narożników.


  • Rozkładanie typu wózek- Wózek
   – system na wózku sprawia, że sofę rozkłada się poprzez wysunięcie jej przedniej części i (zazwyczaj) rozłożenie siedziska. Obsługa takiej sofy jest łatwa, jednak powierzchnia spania może być nierówna. Plusem jest możliwość uzyskania dużej powierzchnie spania nawet z niewielkiej sofy.  • DL- DL (automat)
   również wymaga wysunięcia siedziska, jednak w tym przypadku powierzchnię spania uzupełnia rozłożone oparcie. Dopracowane konstrukcje tego typu zapewniają równą i sprężystą powierzchnię spania, która może się nadawać do codziennego użycia. Narożniki tego typu mają jeden lub dwa pojemniki na pościel, a ich rozkładanie przebiega bardzo wygodnie, szybko i bez rysowania podłogi. 


  • funkcja spania Delfin- Delfin to system wykorzystujący materac ukryty pod siedzeniem. Wysuwa się go za pomocą wózka, po czym podnosi do góry, tak by zrównał się z siedziskiem. To system pozwalający uzyskać dużą i wygodną powierzchnię spania, należy jednak sprawdzić, w jakiej technologii zostały wykonane poszczególne elementy mebla. Narożniki z funkcją spania tego typu mają zwykle pojemnik na pościel ukryty pod nierozkładaną częścią. 


  Narożniki do spania dla dorosłych i młodzieży

  Narożniki do spania to świetne meble do kawalerek i małych mieszkań, gdzie mogą pełnić funkcję centralnego punktu salonu nocą zamienianego na sypialnię. Idealnie sprawdzają się jednak również w pokojach młodzieżowych – w tym przypadku narożnik rozkładany może być mniejszy i wyposażony w jednoosobową powierzchnię do spania. Te funkcjonalne meble znajdziesz w naszej ofercie w wielu wariantach i stylach. Pamiętaj, że możesz sam zdecydować o wymiarach mebla oraz wybrać tkaninę obiciową – bezpłatne próbki zamówisz przez naszą stronę.


  Niepodważalną zaletą każdego narożnika rozkładanego jest jej wyjątkowo efektowny wygląd i doskonałe wpasowanie się w kształt pomieszczenia. Zazwyczaj tradycyjne wersalki, fotele i inne siedziska nie mogą być umieszczone w pokoju tak, aby do maksimum wykorzystywały wolną przestrzeń. Puste narożniki wypełnia się zbędnymi przedmiotami, jak lampy stojące czy rośliny doniczkowe. Kanapy narożne idealnie wypełniają takie miejsca przylegając do ścian i eliminując problem zagospodarowania. Narożniki z funkcją spania dodatkowo powinny jeszcze mieć zarezerwowane miejsce na możliwość ich rozsunięcia. Podobnie, jak w przypadku wszystkich kanap tego typu ważne jest dopasowanie profilu lewego lub prawego, który po ustawieniu we właściwym narożniku pokoju pozwoli na wygodne przygotowanie miejsca do spania. Wśród dostępnych modeli rozkładanych znajdują się wzory w szerokiej gamie stylizacji od najprostszych, niewielkich mebli do małych pomieszczeń w blokach mieszkalnych po przestronne, rozłożyste kanapy do wielkich salonów i loftów. Ważnym elementem decydującym o całości wystroju jest też tapicerka, a przede wszystkim jej kolorystyka i sposób wykończenia.

  Projekt i realizacja 2014 Dih
  Pozycjonowanie: specctore@gmail.com