Filtr

Opinie klientów

Ocena sklepu

4.5/5

Oceny

jakoś usług
5/5
czas dostawy
4.3/5
czas realizacji
3.7/5
poziom obsługi klienta
5/5

» Wszystkie opinie

  oblicz rate

  Materace kieszeniowe

  Materace kieszeniowe są bardzo często wybierane przez spragnionych wygody domowników w każdym wieku. Doceniane przez pary, które dotychczas nie wysypiały się z powodu przenoszenia drgań od ruchów partnera. Uwielbiane przez wszystkich, którzy mają problemy z kręgosłupem, a także biodrami. Ich siła tkwi w sprężynach umieszczonych w solidnie zamkniętych kieszeniach. Nie skrzypią, nie psują się, są niesamowicie odporne na intensywne i długie użytkowanie. Dopasowują się do ruchów ciała, uginają się wraz ze zmieniającą się pozycją snu, więc odpoczynek na nich jest niczym niewzruszony, bardzo przyjemny i zdrowotny. W poszukiwaniu idealnego materaca kieszonkowego pomoże określenie pożądanego poziomu twardości i wsłuchanie się w indywidualne pragnienia. Decydując się na materac marzeń, warto uwzględnić również takie cechy jak trwałość i solidność. W naszej ofercie znajdują się propozycje, które zadowolą Państwa pod każdym względem i realnie wesprą w najważniejszej czynności, jaką jest sen.

  Materace kieszeniowe. Wszystko, co powinniśmy o nich wiedzieć

  Materace kieszeniowe, inaczej zwane kieszonkowymi powstały po to, aby odpowiadać na potrzeby komfortu współczesnych ludzi. Żyjemy bardzo szybko, intensywnie i coraz częściej zdajemy sobie sprawę z tego, że noc jest jedyną porą, która może zregenerować nasze ciało i wpłynąć pozytywnie na cały nasz organizm. To właśnie dlatego największą i zarazem najważniejszą cechą materacy kieszeniowych jest odpowiadanie na ucisk. Sprężyny umieszczone według schematu, schowane w bezpiecznych kieszeniach, dostosowują się nie tylko do naszej sylwetki, ale przede wszystkim do poszczególnych partii ciała. W ten sposób każda część dostaje to, czego tak naprawdę potrzebuje do pełnej regeneracji.

  Zanim jednak opowiemy sobie o konkretnych przykładach materacy kieszonkowych, warto poznać mechanizm ich działania. Taka wiedza pozwoli na wybór najlepszego rozwiązania dla siebie i dla bliskich.

  Rodzaje i zagęszczenie sprężyn w materacach kieszonkowych

  Każdy rodzaj materaca ma inne zagęszczenie sprężyn. Sprężyny te różnią się także rozmiarem, średnicą.

  Jednym z najpopularniejszych modeli jest tzw. materac MultiPocket. Ma on więcej sprężyn, ale są one zdecydowanie mniejsze. W ten sposób jeszcze bardziej reagują na ucisk, odpowiadając poczuciem wyważonego otulenia. Są polecane szczególnie bardzo wrażliwym i wymagającym użytkownikom.

  Przyjęło się zasadę, jeśli chodzi o materace kieszonkowe, że im więcej sprężyn umieszczonych na metrze kwadratowym, tym większy komfort, a nawet właściwości zdrowotne. W większości przypadków sprawdza się ta teoria, ale zawsze przy wyborze materaca powinniśmy uwzględnić swoje oczekiwania. Materace z mniejszą ilością sprężyn cieszą się powodzeniem wśród znacznej części osób. W tej ofercie znajdziemy propozycje o różnych wariantach, ale wszystkie zapewniają wygodę. Wszystko tak naprawdę zależy od indywidualnych preferencji.

  Obłożenie materacy kieszonkowych i wpływ na komfort

  Warto wiedzieć również, że w zależności od modelu, materac kieszeniowy różni się obłożeniem. Najpopularniejsze, a zarazem najbardziej wygodne materace to:

  • Materace kieszeniowe obłożone lateksem. Lateks to naturalne tworzywo, które zapewnia maksimum przepływu powietrza między warstwami materaca, przez co materac jest niezwykle higieniczny. Warstwa lateksowa, która może występować zarówno w dolnej części materaca, w górnej, jak i w obu częściach przyczynia się do zwiększenia komfortu. Te materace polecane są alergikom ze względu na ochronę przed wilgocią, a także namnażaniem się drobnoustrojów i pleśni.
  • Materace kieszonkowe wysokoelastyczne. W ich skład wchodzi specjalna pianka, która, jak nazwa wskazuje – wzmacnia uczucie elastyczności, miękkości. Dość porowata struktura i delikatne, małe pęcherzyki dopasowują się naszego układu ciała podczas odpoczynku i snu. W ten sposób, wraz ze sprężynami ukrytymi w kieszonkach, tworzą duet idealny dla spragnionych otulenia, lekkości. Warto wspomnieć o tym, że ten rodzaj materaca również świetnie radzi sobie z cyrkulacją powietrza i zapobiega np. namnażaniu się pleśni i grzybów.
  • Materace kieszeniowe termoelastyczne. Pianka termoelastyczna, którą zostały wzmocnione niektóre materace, oprócz tego, że reaguje na ucisk, to również odpowiada na ciepło ciała. Miejsca, które są bardziej rozgrzane, kładą większy nacisk na powierzchnię, a powierzchnia ta ugina się pod wpływem i dopasowuje się. W ten sposób zapewnia podparcie ortopedyczne. To bardzo wspierający rodzaj materaca, który zyskał popularność wśród osób zmagających się z różnymi schorzeniami, w tym problemami z krążeniem krwi.

  Materace kieszonkowe są wytrzymałe i mają długą żywotność

  Oprócz tego, że materace kieszonkowe mają wpływ na komfort i zdrowy sen, nie można pominąć kwestii ich żywotności. Ułożenie sprężyn w specjalnych woreczkach (kieszonkach) zapewnia ochronę przed wydostaniem się poza swój obszar. Kolejnym, ważnym czynnikiem mającym wpływ na trwałość tych materacy są właśnie wyżej wymienione rodzaje obłożeń. Te najpopularniejsze i zarazem najbardziej jakościowe gwarantują długie użytkowanie bez namnażania się drobnoustrojów, natomiast pianka krawędziowa poprowadzona przez cały materac zapobiega rozciąganiu się, czy też „rozjeżdżaniu”.

  Projekt i realizacja 2014 Dih
  Pozycjonowanie: specctore@gmail.com