Filtr

Opinie klientów

Ocena sklepu

4.5/5

Oceny

jakoś usług
5/5
czas dostawy
4.3/5
czas realizacji
3.7/5
poziom obsługi klienta
5/5

» Wszystkie opinie

  oblicz rate

  Materace rehabilitacyjne

  Materace rehabilitacyjne, materace medyczne. To właśnie one coraz częściej wybierane są do polskich sypialni. Zapewniają bowiem maksimum komfortu i działają zapobiegawczo. Wbrew pozorom nie są przeznaczone tylko dla osób chorych bądź leżących. Łagodzą, niwelują różnego rodzaju bóle, a także im zapobiegają. Odprężają mięśnie, są delikatne nawet dla najbardziej unerwionych miejsc. Dbają o komfort snu i potrafią sprostać nawet wygórowanym oczekiwaniom. Działają punktowo, dostosowując się do każdej części ciała w indywidualny sposób. Poprawiają krążenie krwi, są elastyczne, a sen na nich jest miękki, spokojny. Posiadają specjalne atesty, zanim więc trafiły do sprzedaży, przeszły mnóstwo badań w kierunku skuteczności. Ich kolejną zaletą jest higieniczność: odprowadzają wilgoć, są przewiewne, nie pozwalają rozwijać się pleśni. Szeroki wybór pozwala dostosować materac do indywidualnych upodobań, oczekiwań, a także istniejącego już stelaża. W naszej ofercie znajdują się materace medyczne wyprodukowane w Polsce.

  Materace rehabilitacyjne. Co o nich wiemy?

  Materace rehabilitacyjne są również nazywane medycznymi i ortopedycznymi. Zamysł ich powstania był taki, aby zapewniać podparcie wszystkim mięśniom i częściom ciała, niwelować różnego rodzaju bóle i zapobiegać ich występowaniom. Jak sama nazwa wskazuje, są one polecane przez specjalistów, rehabilitantów i lekarzy. Dedykowane nie tylko osobom mającym problemy, lecz również w pełni zdrowym domownikom, którzy wolą zapobiegać, niż leczyć.

  Materace te powstały z myślą o tym, aby wspomagać dojście do zdrowia lub uśmierzać ból. Najczęściej są polecane wtedy, kiedy:

  • pacjent przeszedł poważne operacje,
  • pacjent miał wypadek, który spowodował uszczerbek na zdrowiu,
  • pacjent, który z różnych przyczyn spędza cały czas lub większość czasu w łóżku,
  • pacjent cierpiący na schorzenia kręgosłupa,
  • pacjentom, którzy wymagają rehabilitacji,
  • wszystkim, którzy chcieliby zadbać o komfort snu i działać zapobiegawczo.

  Jak widzimy, każdy, niezależnie od stanu zdrowia może zdecydować się na materac rehabilitacyjny.

  Materac rehabilitacyjny. Wszystkie właściwości

  Właściwości materacy rehabilitacyjnych są liczne. Opracowywane są przez specjalistów, którzy doskonale zdają sobie sprawę z potrzeb konsumentów. A jak wiadomo, tych potrzeb jest o wiele więcej, niż tylko uśmierzanie bólu.

  • Działają również antyalergicznie.
  • Są świetnym elementem profilaktycznym przy leczeniu schorzeń kręgosłupa.
  • Zapobiegają różnego typu dysfunkcjom kręgosłupa, w tym skrzywieniom.
  • Zapewniają naturalną pozycję podczas snu.
  • Dostosowują się do ciała. Nie wywierają nacisku, są bardzo elastyczne.
  • Sen na nich jest niezwykle przyjemny, a odpoczynek odprężający.
  • Większość modeli pasuje do stelaży elektrycznych.
  • Są idealne dla osób zmagających się z problemami krążenia krwi.
  • Wspomagają rehabilitację.

  Jaki rodzaj wybrać, aby poczuć się naprawdę komfortowo?

  Zazwyczaj wszystkie materace dzielimy na piankowe i sprężynowe (kieszeniowe). W przypadku materacy medycznych podział jest taki sam. Warto jednak pamiętać o tym, że liczy się również obłożenie, czyli warstwy – ich ilość i materiał, z którego zostały wykonane.

  Materace medyczne kieszeniowe

  Możemy spotkać materace rehabilitacyjne kieszeniowe, które opierają się na technologii sprężyn umieszczonych w odrębnych kieszeniach. To idealna propozycja dla tych, którzy bardzo lubili dotychczas spać na materacach sprężynowych, lub po prostu uwielbiają sprężyste podłoże. Taka budowa materaca rehabilitacyjnego jest polecana szczególnie parom. Sprężyny nie przenoszą drgań i przede wszystkim nie uginają się w żaden sposób na naszej stronie przy zmianach ruchów partnera.

  Obłożenie w tego typu materacach może być naprawdę zróżnicowane: lateks, pianka, i oczywiście siatka tapicerska. Rodzajów lateksu i pianek jest dość spora ilość. Warto jednak pamiętać o tym, że są to tworzywa naturalne, ekonomiczne, przyjazne środowisku i mające pozytywny wpływ na zdrowie człowieka.

  Przykładem materaca kieszeniowego rehabilitacyjnego jest Venus Talalay Blue x7. Posiada on w pełni naturalny lateks, który dba o elastyczność, a także cyrkulację powietrza.

  Materace medyczne piankowe

  Materace rehabilitacyjne piankowe są równie elastyczne, jak odporne na zniekształcenia. Dostosowują się do całej sylwetki, równomiernie się do niej dostosowując. Cechują się tym, że dają użytkownikowi poczucie otulenia, którego intensywność zależy od wkładu, czyli rodzaju pianki.

  Przykładem takiego materaca piankowego z właściwościami rehabilitacyjnymi jest popularny model Duet o dwóch dostępnych twardościach: H2 i H3. Pianka górna to wysokoelastyczna pianka Kaltschaum, która posiada właściwości dostosowania się do poszczególnych partii ciała pod wpływem wywieranego nacisku i ciepła. Posiada również właściwości chłodzące. W dolnej części znajdziemy warstwę lateksu, który wpływa na poczucie elastyczności i stabilizuje całą konstrukcję.

  Zapraszamy serdecznie do zapoznania się z naszą ofertą. Tylko u nas znajdziecie Państwo materac rehabilitacyjny z gwarancją jakości i od sprawdzonych, polskich producentów.

  Projekt i realizacja 2014 Dih
  Pozycjonowanie: specctore@gmail.com