Filtr

Opinie klientów

Ocena sklepu

4.5/5

Oceny

jakoś usług
5/5
czas dostawy
4.3/5
czas realizacji
3.7/5
poziom obsługi klienta
5/5

» Wszystkie opinie

  oblicz rate

  Materace lateksowe

  Materace lateksowe cechuje niezwykła wytrzymałość i naprawdę długa żywność. Nadają się zarówno dla rodzin z dziećmi, jak i dla wymagających par i seniorów. To właśnie na tych materacach można skakać, zmieniać pozycje. Mają bardzo dużo punktów podparcia ciała, więc są niezwykle elastyczne. Świetnie radzą sobie z czynnikami zewnętrznymi takimi jak wilgoć, czy też osadzanie się kurzu. Bardzo szybko dostosowują się do nacisku poszczególnych części i bardzo płynnie wracają do swojego pierwotnego stanu. Są polecane dla alergików i astmatyków. Te, które znajdują się w naszej ofercie przeszły odpowiednie badania i wieloletnie testy, by móc zagwarantować niezwykły komfort snu i zadbać o lepsze samopoczucie. Pochodzą od polskich producentów, którzy zadbali o odpoczynek milionów Polaków. Każdy, dobrze dobrany materac lateksowy pozytywnie wpłynie na każdy aspekt życia: począwszy od sytuacji zdrowotnej, na pełnej regeneracji kończąc. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

  Materace lateksowe – główny podział

  Materace lateksowe dzielimy na:

  • kieszeniowe,
  • piankowe.

  Materace kieszeniowe lateksowe mają wypełnienie składające się zarówno ze sprężyn umieszczonych w kieszonkach, jak i właśnie warstw lateksu.

  Materace piankowe nie mają we wnętrzu sprężyn. Znajdziemy więc w nich same warstwy lateksowe lub np. wszelkie kombinacje: lateks + pianka wysokoelastyczna.

  To, na jaki wybór materaca lateksowego się zdecydujemy, zależy od naszych potrzeb. Oba rodzaje materacy są wygodne, a także niezwykle naturalnie i sprawnie dopasowują się do poszczególnych części ciała. Materace kieszeniowe zapewniają tyle punktów podparcia, ile zazwyczaj mają sprężyn. W połączeniu jednak z lateksem ich siła zostaje wzmocniona, przez co równowaga ciała jest zapewniona. Materace piankowe z lateksu są bardziej miękkie, otulające w odczuciu. Kładąc się na takim materacu mamy zwiększone odczucie „zatapiania się”.

  Pamiętajmy jednak, że przy wyborze odpowiedniego materaca lateksowego powinniśmy kierować się również naszą wagą i odpowiednim poziomem twardości dostosowanego właśnie do niej.

  Czy materace lateksowe zapewniają wsparcie ortopedyczne?

  Prawdą jest, że materace z tzw. niższej półki, które nie przeszły żadnych testów, mogą nie tylko nie zniwelować bólu, lecz bardzo zaszkodzić. Materace lateksowe stworzone przez przodujących producentów wykazują działania ortopedyczne. To oznacza, że wspierają takie partie ciała jak biodra, kręgosłup, ramiona. Niwelują ból, ale także zapobiegają jego występowaniu. Wspierają, chronią podczas snu przed drętwieniem, niewygodnym ułożeniem. Materace lateksowe poprawiają również przepływ krwi.

  Materac lateksowy może być naturalny

  Lateks bardzo często kojarzy nam się z tworzywem sztucznym. Utarło się, że ten rodzaj materiału nie oddycha, więc ciało w reakcji z nim zaczyna się pocić, a my odczuwamy dyskomfort. Nauka poszła jednak bardzo do przodu, a dzisiaj lateks nie tylko wspiera środowisko, lecz niezwykle szybko „oddycha”, cyrkuluje powietrze. Jak to się stało?

  Niekiedy materac lateksowy posiada np. na bokach lub na całej długości specjalne wypustki, dziurki. I to właśnie przez te otwory przedostaje się powietrze. O jakości takiego materaca decyduje również dodanie mleczka kauczukowego. Im materac ma w sobie więcej tego mleczka, tym bardziej przepuszcza powietrze. Przykładem takiego materaca jest Materac Venus Multi Pocket x5.

  Istnieją również materace lateksowe wykonane ze specjalnie wytworzonego lateksu.

  Lateks Talalay został stworzony innowacyjnymi metodami, przez co w pełni cyrkuluje powietrze, oddycha. Za to odpowiadają specjalne otwarte komórki wytwarzane podczas jednego z etapów produkcji. Jest on bardzo naturalny w porównaniu z syntetycznym lateksem, a jego niesamowicie długa żywotność wspiera przy tym nie tylko domowników, lecz i środowisko. Tutaj należy wspomnieć o materacu lateksowym Sueno Talalay Natural, który również dostępny jest w naszej ofercie.

  Materace lateksowe Embrace to połączenie zarówno naturalnego lateksu, jak i syntetycznego. W ten sposób daje domownikowi pewność przepływu powietrza, ale też dodatkowo odpowiadania na temperaturę ciała. Mają podobne właściwości do pianek termoelastycznych. Ten materac wspomaga proces przepływu krwi i jednocześnie zapobiega drętwieniu. Taki efekt zapewnia materac Czwarty Etap Embrace

  Lateks Talalay Blue to kolejna propozycja naturalnych materacy lateksowych. Z takiego delikatnie chłodzącego wkładu ucieszy się każdy, który podczas snu się poc i jest mu za gorąco. To szczególnie często wybierana propozycja przez domowników mających duże temperatury w mieszkaniu. Materac posiadający właściwości chłodzące to Czwarty Etap Blue.

  Pamiętajmy, że materac ma otulać, a nie uciskać. To my, użytkownicy powinniśmy wywierać na niego nacisk. Taką gwarancję i uczucie komfortu dają materace lateksowe. Obdarzą nas nie tylko wygodą, dobrym snem, ale również trwałością i ponadprzeciętną solidnością. Zakup materaca jest decyzją na lata i inwestycją w zdrowie.

  Projekt i realizacja 2014 Dih
  Pozycjonowanie: specctore@gmail.com