Filtr

Opinie klientów

Ocena sklepu

4.5/5

Oceny

jakoś usług
5/5
czas dostawy
4.3/5
czas realizacji
3.7/5
poziom obsługi klienta
5/5

» Wszystkie opinie

  oblicz rate

  Materac wysokoelastyczny

  Materace wysokoelastyczne to materace stworzone ze specjalnych pianek HR, które mają za zadanie dbać o zdrowy i komfortowy sen najbardziej wymagających domowników. Dedykowany dorosłym mającym problemy z wysypianiem się, a także dzieciom w różnym wieku i wszystkim seniorom. Ten rodzaj materaca jest bardzo bezpieczny pod względem użytkowania i jednocześnie najbardziej uniwersalny. Pasuje tak naprawdę osobom o różnej wadze ciała, a także wzroście. Dodatkowym atutem materacy wysokoelastycznych jest ich długa żywotność. Dzięki specjalnej konstrukcji materaca przepuszczają powietrze, oddychają i nie przenoszą drgań, ani ruchów partnera na drugą część łóżka. Znajdziemy mnóstwo kombinacji, a także kilka poziomów twardości. Niezależnie, na jaki konkretnie model się zdecydujemy, będziemy zadowoleni, a komfort naszego snu urośnie do najwyższej rangi wypoczęcia i szczęścia. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ciekawą ofertą, która obejmuje materace wysokoelastyczne od polskich, przodujących producentów.

  Dla kogo polecane są materace wysokoelastyczne?

  Materace wysokoelastyczne polecane są osobom w każdym wieku.

  Dzieci i młodzież. Dzieci rosną bardzo szybko. Z kołysek, z mniejszych łóżek przenoszą się nagle na większe podłoże, ale wciąż dorastają. I wraz z każdym dniem, zmienia się ich ciało. Każdy okres wzrostowy jest niezwykle ważny, ale i niekiedy bolesny. Kiedy wybierzemy materac wysokoelastyczny, tak naprawdę zainwestujemy w podłoże, które będzie odpowiadało na każdą potrzebę młodej osoby przez kilka, kilkanaście lat. Pianki wysokoelastyczne bowiem dostosowują się do naturalnej krzywizny kręgosłupa, a także odpowiadają na ucisk każdej części ciała. Tempo ich zmian jest dynamiczne i działają na podstawie sprężystości punktowej.

  Materace wysokoelastyczne dedykowane są również parom ze względu na to, że nie przenoszą drgań podczas zmiany pozycji drugiej osoby. Reagują tylko w tym miejscu, w którym nakłada się na nich, chociażby niewielki nacisk. Osoba, która już śpi, nie poczuje, że partner kładzie się na łóżko. Nie zostaniemy też wybudzeni, kiedy to nasza partnerka podczas snu zmieni gwałtownie ułożenie ciała z pozycji bocznej np. na plecy.

  Seniorzy doceniają ten rodzaj materaca ze względu na łatwość w stawaniu, kładzeniu się i zmiany pozycji. W pewnym wieku utrudnione są te czynności, a materac ten może usprawnić i ułatwić ten proces ze względu na swoją elastyczność i miękkość. 

  Co musimy wiedzieć o materacach elastycznych?

  Każdy materac wysokoelastyczny jest inny. Różni się modelem, poziomem twardości i oczywiście obłożeniem (wkładem). Istnieją materace składające się tylko z jednej warstwy, jak i dwóch, trzech, a nawet czterech. Mówimy wtedy, że materac jest jednowarstwowy, lub wielowarstwowy.

  Przykładem materaca posiadającego tylko jedną warstwę jest słynny model Royal S, który składa się z siedmiopolowej pianki wysokoelastycznej. Wkład materaca został wyprofilowany (wycięty) tak, aby zapewnić podparcie poszczególnym partiom ciała.

  Materace wysokoelastyczne kieszeniowe posiadają nie tylko pianki HR wysokoelastyczne, lecz również sprężyny. Sprężyny znajdują się w środku, a cały materac obłożony jest pianką wysokoelastyczną. Taki zabieg jeszcze bardziej wzmacnia efekt oddziaływania punktowego. Tutaj materac Space 1000S jest przykładem cieszącym się niezwykłym uznaniem użytkowników.

  Najbardziej popularną, wysokoelastyczną pianką występującą w tego typu materacach jest pianka Kaltschaum, inaczej zwana „zimną”. Wyróżnia się bardzo dużą przepuszczalnością powietrza, a także odpornością na wilgoć. Materace z tą pianką są antyalergiczne, idealne dla astmatyków i osób uczulonych na pleśń, grzyby. Pianka jest niesamowicie wytrzymała. Jej wynalezienie, a później produkcja okazała się prawdziwą innowacją mającą charakter niezwykle ekologiczny.

  To jednak nie wszystko. Spotkamy materace wysokoelastyczne wzmocnione pianką termoelastyczną i Kaltschaum. Wszystko po to, aby zapewnić komfortowy sen osobom mającym problemy z krążeniem krwi. Dodanie termoelastycznej pianki sprawia, że materac odpowiada również na nasze ciśnienie i temperaturę ciała, jeszcze bardziej dostosowując się do niego.

  Materace wysokoelastyczne z warstwą lateksową

  Materace wysokoelastyczne mogą mieć również warstwę naturalnego lateksu. Lateks ma działanie antyalergiczne, ale przede wszystkim decyduje o twardości materaca. Wyważa, stabilizuje materac dla osób, które nie lubią efektu otulenia, lekkiego zapadania się. Najczęściej spotkamy materac wysokoelastyczny z wkładem lateksowym:

  • Lateks Talalay Blue. Posiada właściwości chłodzące, więc jest polecany osobom, które pocą się podczas snu lub nie mają wpływu na wysoką temperaturę w pomieszczeniu.
  • Lateks Embrace. Jest jeszcze bardziej przewiewny, odporny na wilgoć, elastyczny, wyważony. Ma właściwości termiczne, więc odpowiada na temperaturę ciała i to właśnie też do niej dostosowuje się.
  • Lateks Natural jest całkowicie naturalny, świetnie cyrkuluje powietrze, zapobiega wilgoci, niweluje osadzanie się kurzu. To materac dla najbardziej wymagających domowników.

  Wkład materaca elastycznego różni się zarówno ilością warstw, jak i ich ułożeniem, a także właściwościami. Niezależnie od tego, na jaki rodzaj materaca wysokoelastycznego się zdecydujemy, jeśli wybierzemy odpowiednią twardość i przemyślimy kwestię oczekiwań, znajdziemy wymarzony model, który zagwarantuje komfortowy sen przez długie lata.

  Projekt i realizacja 2014 Dih
  Pozycjonowanie: specctore@gmail.com