Filtr

Rodzaj funkcji spania

Pojemnik

Możliwość rozłożenia

Regulowany zagłówek

Funkcja relaks

Ściągany pokrowiec

Opinie klientów

Ocena sklepu

4.5/5

Oceny

jakoś usług
5/5
czas dostawy
4.3/5
czas realizacji
3.7/5
poziom obsługi klienta
5/5

» Wszystkie opinie

  oblicz rate

  Nowoczesne fotele

  Wygodny miękki fotel z odpowiednio wyprofilowanym oparciem oraz odpowiednimi podparciami pod ręce może być prawdziwym skarbem. Fotele od stuleci należą do mebli, które dopasowuje się do swojego własnego gustu i wygody często traktując, jak mebel osobisty, w którym spędza się każda wolną chwilę poświęcona na relaks. Nowoczesne meble nie zawsze już taki komfort zapewniają, bardziej koncentrując się na designie niż na wygodzie. Niemniej jednak można znaleźć modele idealnie spełniające potrzeby wypoczynkowe. Poza zróżnicowanym stylem, rodzajem tapicerki i wielkością ogólnie meble te można podzielić na dwie kategorię. Pierwszą z nich stanowią fotele typowo wypoczynkowe, które pozwalają na wygodne ułożenie ciała a nawet krótka poobiednią drzemkę bez ryzyka bólu pleców. Druga kategoria do fotele do siedzenia, stanowiące element pośredni pomiędzy tradycyjnym krzesłem a masywnym ciężkim fotelem wypoczynkowym. Te ostatnie zazwyczaj maja niższe oparcia i wyposażone są w długie nogi, zyskując wizualną i rzeczywistą lekkość. Fotel tego rodzaju bez problemu może być przeniesiony bliżej stołu albo na przydomowe patio.

  Ostatnie lata dokonały zmian w kwestii umieszczania foteli we wnętrzach. Na ich miejsce również w salonach coraz częściej trafiają stoły i krzesła, a do celów wypoczynkowych wykorzystuje się komplety i sofy oraz narożniki. Samodzielne fotele w formie znanej sprzed lat też coraz rzadziej trafiają do sprzedaży. Ich miejsce zajmują wzory lżejsze i bardziej praktyczne, ale mniej sprzyjające oddawaniu się poobiedniej drzemce. Nowym trendem jest natomiast umieszczanie pojedynczego fotela w sypialni, w której można poczytać przed snem, albo wyciszyć się słuchając relaksującej muzyki. Fotele są również niezastąpione w pokoikach małych dzieci, gdzie mama może nakarmić piersią, albo ukołysać na kolanach płaczące dziecko, korzystając z komfortowych warunków. Podobnie jak w każdej innej dziedzinie meblowego wzornictwa, tak i tutaj w szerokiej gamie produktów można wyróżnić odmienne trendy. W kolekcji znajdą się modele nowoczesne, o prostej i lekkiej formie, niekiedy również bardzo ekstrawaganckiej. Przeciwwagą dla nich są klasyczne cięższe wzory o masywnej podstawie, z ozdobnymi wyokrągleniami i dekoracyjną tapicerką.

  Fotel do salonu ‒ jak dobrać model do wnętrza

  Wybierając fotel wypoczynkowy, należy zwrócić uwagę na to, by pasował do stylu panującego w mieszkaniu oraz do pozostałych, znajdujących się w nim mebli. Istotny jest również metraż wnętrza. W niewielkich pomieszczeniach sprawdzą się delikatne modele, które nie będą prezentować się zbyt masywnie, a także nie zajmą dużo miejsca. Jeśli pokój jest obszerny, można pozwolić sobie na przykuwający uwagę, spory mebel z dodatkowymi funkcjami, np. podnoszonego podnóżka.

  W naszej ofercie posiadamy fotele nowoczesne pasujące do salonu urządzonego zarówno klasycznie, jak i awangardowo. Cena proponowanych modeli zależna jest gównie od materiałów, użytych do ich produkcji. Jako doświadczony producent mebli tapicerowanych, śledzimy zmieniające się trendy wnętrzarskie oraz opinie klientów na temat konkretnych wzorów, nieustannie poszerzając nasz asortyment. 

  Projekt i realizacja 2014 Dih
  Pozycjonowanie: specctore@gmail.com