Filtr

Opinie klientów

Ocena sklepu

4.5/5

Oceny

jakoś usług
5/5
czas dostawy
4.3/5
czas realizacji
3.7/5
poziom obsługi klienta
5/5

» Wszystkie opinie

  oblicz rate

  Materace kieszeniowe 7 stref komfortu

  Materace kieszeniowe, które posiadają aż siedem stref komfortu (twardości), zapewniają idealne podparcie dla poszczególnych partii ciała. Działają bardzo precyzyjnie, dzięki czemu kręgosłup układa się w naturalny kształt litery S. Mechanizm ich działania opiera się na poziomach, które odpowiadają na naciski głowy, ramion, tułowia – w inny, dostosowany do potrzeb sposób. Nadają się zarówno dla osób mających problemy ze zdrowiem, jak i dla tych, którzy mają wymagającą pracę i są bardzo zmęczeni. To kwintesencja zdrowia i wygody, która na pewno przełoży się na komfort całego życia. Warto wiedzieć, że wybór takiego materaca jest inwestycją w zdrowie. Sen ma uspokajać, regenerować, wpływać pozytywnie na serce, ciśnienie i mięśnie. Z odpowiednim materacem na pewno mu się to uda. Materace, które mają 7 stref, są odporne na wszelkie czynniki zewnętrzne, a ich żywotność może sięgać nawet kilkunastu lat. Zapraszamy serdecznie do zapoznania się z naszą ofertą, w której znajdują się sprawdzone i cieszące się uznaniem propozycje.

  Jak działają materace kieszeniowe z 7 strefami komfortu?

  Siedem stref komfortu, siedem poziomów twardości – te materace nazywa się różnie, ale skąd wzięła się właściwie liczba 7, skoro niektóre materace mają tylko np. cztery warstwy? Otóż nazwa wskazuje na 7 poszczególnych części ciała, które wywołują inny nacisk na materac, więc potrzebują innego wsparcia.

  • Głowa. Zazwyczaj śpimy na poduszce, która dostosowuje się do ciężaru naszej głowy, więc w tej części materac nie zapadnie się, lecz będzie współpracował z dodatkowym podłożem.
  • Ramiona. Ramiona podczas snu delikatnie zatapiają się w materac, więc potrzebują, aby ta część podłoża była bardzo elastyczna.
  • Lędźwie. Czy wiesz, że ból lędźwi to bardzo powszechna dolegliwość, którą może wywołać źle dobrany materac? Materace z 7 strefami pozwalają na ich całkowite podparcie i naturalną pozycję tej ważnej części ciała.
  • Biodra. Fizjoterapeuci zalecają spanie na plecach między innymi przez wzgląd na to, że w tej pozycji ciało ułożone jest najbezpieczniej i najmniej jest narażone na ewentualny ból. Te materace wspierają biodra, które najczęściej bywają przeciążone podczas spania w różnych, dynamicznie zmieniających się pozycjach. Materace z 7 strefami komfortu są tak elastyczne, że biodra, można rzec – odpoczywają nawet wtedy, kiedy śpimy podczas jednej nocy zarówno na brzuchu, jak i na boku, czy też na plecach.
  • Uda. Biodra zazwyczaj potrzebują lekko wtopić się w materac, natomiast uda są lżejsze, więc powinny być nieco wyżej. Dzięki takiemu materacowi otrzymają idealną pozycję.
  • Łydki. Łydki są jeszcze lżejsze i wywierają bardzo niewielki nacisk na materac. Powierzchnia składająca się z 7 poziomów twardości dopasuje się i do nich.
  • Stopy. Lekkie, delikatne, chociaż w ciągu dnia dźwigają cały ciężar naszego ciała. Podczas snu potrzebują znów zrzucić z siebie tej obowiązek i spać na wygodnej, dostosowanej do nich powierzchni.

  Gdybyśmy chcieli jeszcze łatwiej wyjaśnić, na czym polega 7 warstw w materacach kieszeniowych, możemy podać łatwy przykład. Ciężar naszego ciała to jedno, ale ciężar poszczególnych jego partii jest różny. Mniej ważą stopy, łydki, a więcej ważą, chociażby biodra. Tak samo, jak wybieramy ubrania dostosowane nie tylko rozmiarem, ale i też krojem, tak samo powinniśmy wybrać materac, który dostosowuje się do każdej części. W ten sposób zyskujemy całkowity komfort, wygodę i zdrowie.

  Materac z siedmioma warstwami twardości. Krótkie omówienie budowy

  Materace kieszeniowe składają się (w zależności od modelu) z warstw piankowych, czasami lateksowych i oczywiście sprężyn, które są umieszczone w indywidualnych kieszonkach. Te wszystkie fragmenty są ułożone na całej długości materaca w taki sposób, aby realnie wspierały każdą część ciała. Mają różne poziomy twardości, przez co dopasowują się do wszystkich, różnorodnych pod względem ciężaru ucisków. W ten sposób cała sylwetka jest odpowiednio wspierana, bez względu na to, jak wielkie wymagania stawiają poszczególne elementy układu anatomicznego.

  Dlaczego materac z 7 poziomami twardości jest świetnym wyborem?

  Czasami można spotkać się z opinią, że materace z 7 poziomami twardości nie są odpowiednie dla osób niskich. Warto jednak powiedzieć o tym, że to kwestia bardzo indywidualna, a nawet niscy użytkownicy chwalą sobie, a nawet nie wyobrażają sobie snu bez takich materacy.

  Materace kieszeniowe z 7 poziomami komfortu przekładają się na wygodę snu, odpoczynek, relaks i regenerację mięśni. Polecane są wszystkim, którzy skarżą się na dolegliwości ze strony układu kręgosłupa, mają problemy z krążeniem lub po prostu czuli się dotychczas niewyspani. Niewyspanie się, co oznacza w praktyce uczucie mrowienia, ból w barkach, rękach, biodrach, a także złe samopoczucie po wstaniu z łóżka.

  Pielęgnacja materaca kieszeniowego z siedmioma poziomami

  Dobrej jakości materace kieszeniowe o dużej liczbie poziomów komfortu zaczynają się zazwyczaj od ceny 1000 zł w górę. Stworzenie i wyprodukowanie takiego materaca z gwarancją długiej żywotności i wygody jest bardzo drogie. Kupno jego jest jednak inwestycją nawet na kilkanaście lat, a różnice i dobroczynne właściwości odczuwalne są już po pierwszej nocy. Materace te mają zdejmowane pokrowce, przez co są niezwykle higieniczne. Najlepszej jakości wszelkie materiały niwelują możliwość powstawania pleśni, grzybów i innych drobnoustrojów – materiały oddychają. Tak naprawdę nie potrzebują one szczególnej pielęgnacji. Wystarczy, że będziemy regularnie prali prześcieradło, jak i pokrowiec, a zanim pościelimy łóżko, dobrze wywietrzymy sypialnię.

  Projekt i realizacja 2014 Dih
  Pozycjonowanie: specctore@gmail.com