Aranżacje w stylu klasycznym


Nieprzemijalny, wiecznie modny – taki właśnie jest styl klasyczny. Styl, który króluje we wnętrzach wielu domów i mieszkań. Odpowiednio zestawione meble oraz dodatki budują klimat przytulności i sprawiają, że w takich pomieszczeniach mieszka się przyjemnie. Nic więc dziwnego, że znajduje on wielu zwolenników, ciesząc się popularnością od wielu lat.

 

Klasyczny styl uważany jest za jeden z bezpiecznych. A to dlatego, że wyróżnia się ponadczasowym charakterem i nie poddaje się wnętrzarskim trendom. Można więc liczyć na to, że raz stworzona aranżacja będzie w stanie przetrwać ducha czasu, a wnętrze na zawsze pozostanie przytulne i klimatyczne. Dlatego w stylu klasycznym znajdą upodobanie osoby, które szanują tradycję i nie lubią zbyt gwałtownych zmian.

Bo liczy się harmonia i prostota

Za co projektanci kochają styl klasyczny? Przede wszystkim za ponadczasowość, która przetrwała stulecia i mimo zmieniających się trendów pozwoliła na zachowanie tego, co najważniejsze i cenione. To harmonia i prostota sprawiają, że wnętrze nabiera osobliwego charakteru. Wszystko jest tutaj uporządkowane – nie ma więc miejsca na przypadkowe rozwiązania. W takich pomieszczeniach zawsze panuje „angielski porządek” przejawiający się równowagą i symetrią.
Sofa klasyczna chesterfield  

Klasyka odwołująca się do minionych epok

Styl klasyczny, podobnie jak styl vintage, może odwoływać się do minionych epok. Najczęściej spotykane są aranżacje nawiązujące do szlacheckich dworków, w których – wbrew pozorom – nie ma miejsca na przepych.

Klasyka w nowoczesnym wydaniu

Styl klasyczny ma to do siebie, że nie zamyka się w sztywnych ramach. Dlatego z powodzeniem można wprowadzić do niego nowoczesne elementy. Dzięki temu uda się wprowadzić jeszcze bardziej unikalny charakter, który – za sprawą przewagi klasycyzmu – nie straci nic na swojej przytulności.


Styl, który nigdy się nie nudzi

Błędne jest przekonanie tych, którzy sądzą, że styl klasyczny zawsze wieje nudą, że zawsze jest poważnie – niczym w muzeum. To tylko pozory, ponieważ umiejętnie stworzona aranżacja w stylu klasycznym potrafi zaskoczyć i wywołać zachwyt.

Kluczową rolę odgrywa odpowiedni dobór mebli i dodatków. Całość musi ze sobą współgrać – tak, by zachować ponadczasowy charakter. Charakter, który nie zostanie nadszarpnięty zębem czasu. Charakter, który przetrwa nawet największe modowe perturbacje w zakresie aranżacji wnętrz.

Klasyka z dbałością o detal

Aranżując wnętrza nawiązujące do stylu klasycznego, należy zwrócić uwagę na każdy detal. Ważną rolę odgrywa kolorystyka – stonowane ściany i meble w odcieniach beżu, brązu, szarości czy bieli są najbardziej pożądane. Złoto czy srebro dobrze jest raczej zastosować tylko symbolicznie w dodatkach, ponieważ ich nadmiar może skutkować efektem kiczu i jarmarczności. Wystarczy tylko jeden nieodpowiedni element, by zaburzyć całą harmonię klasycznego stylu. Dlatego całość powinna być starannie przemyślana.

Szczególną uwagę warto zwrócić również na jakość wykorzystywanych materiałów. I w tym aspekcie nie ma miejsca na tandetę, dlatego należy postawić na naturalne i solidnie wykonane elementy. Szlachetne gatunki drewna (na przykład meble z drewna dębowego czy coraz bardziej popularnego drewna hebanowego), prawdziwie perskie dywany czy naturalna skóra – to wszystko powinno znaleźć się we wnętrzach nawiązujących do klasycznego stylu. Ciekawym rozwiązaniem są również meble tapicerowane, które idealnie wpisują się w klasyczną stylistykę. 

Sprawdź nasze narożniki z funkcją spania codziennego !Klasyczna szafka rtv z drewna dębowegoKlasyczna drewniana witryna Klasyczny narożnik wypoczynkowyProjekt i realizacja 2014 Dih
Pozycjonowanie: specctore@gmail.com