Filtr

Opinie klientów

Ocena sklepu

4.5/5

Oceny

jakoś usług
5/5
czas dostawy
4.3/5
czas realizacji
3.7/5
poziom obsługi klienta
5/5

» Wszystkie opinie

  oblicz rate

  Materace Talalay

  Materace Talalay to prawdziwy wynalazek z dziedziny snu. Do pewnego czasu mogliśmy pozwolić sobie tylko na lateks syntetyczny. Dzisiaj możemy cieszyć się materacem z naturalnym lateksem, który jest przyjazny dla środowiska i posiada o wiele więcej zalet, niż jego pierwowzór. Talalay oddycha, cyrkuluje powietrze, odprowadza wilgoć i przede wszystkim jest niesamowicie elastyczny. Jego kolejną cechą jest niezwykła wytrzymałość. Materac z takim wkładem nie będzie podatny na wgniecenia, czy też zniszczenia spowodowane długim użytkowaniem. Żywotność tego podłoża jest bardzo długa. Sen na materacu z wkładem lateksowym Talalay jest wygodny, komfortowy i bardzo regenerujący. Uważa się, że to najlepsze rozwiązanie dla najbardziej wymagających domowników. Materace Talalay zapewniają wsparcie dla zmęczonego, bolącego kręgosłupa. Dbają o zdrową pozycję całego ciała. Kieszeniowe, piankowe – zróżnicowane modele pozwolą wybrać najodpowiedniejszy materac lateksowy, który będzie każdej nocy gwarantował zdrowy sen przez co najmniej kilkanaście lat. Zapraszamy serdecznie do zapoznania się z ofertą.

  Historia lateksu Talalay

  Pomimo tego, że lateks syntetyczny jest bardzo często spotykany w materacach, to od kilku lat możemy zdecydować się na lateks Talalay. Ten lateks jest najbardziej naturalny, a jego proces tworzenia jest przyjazny dla środowiska. Obejmuje takie czynności jak mrożenie, mieszanie, wulkanizację i żelowanie, podczas których do lateksu dostaje się powietrze. Pęcherzyki powietrza zapewniają niezwykłą przepuszczalność, dzięki czemu materac lateksowy „oddycha”. Oddycha, jak i doskonale radzi sobie z odprowadzaniem wilgoci. Materace Talalay są rekomendowane alergikom przez to, że hamują rozwój pleśni i grzybów. Dodane do niego mleczko kauczukowe zapewnia stabilność i równomiernie oddziaływanie na każdą część ciała. Te wszystkie właściwości zawdzięcza właśnie innowacyjnym metodom produkcji.

  Materace Talalay: kieszeniowe i pankowe

  Materace Talalay dzielimy tak samo, jak wszystkie materace, czyli na: kieszeniowe i piankowe. Te z kolei różnią się rodzajem obłożenia. Wszystkie te podłoża łączy fakt, że ich głównym elementem jest płyta lateksowa Talalay. Poszczególne materace różnią się oczywiście niektórymi właściwościami i poziomami twardości.

  • Materace Talalay kieszeniowe posiadają sprężyny umieszczone w kieszeniach. Wyróżniają się tym, że są bardziej sprężyste i oddziałują bardzo punktowo. Każda sprężynka dostosowuje się do siły nacisku ciała. Bardzo często są wybierane przez osoby o większej wadze.
  • Materace Talalay piankowe są bardziej miękkie i dają poczucie lekkiego, delikatnego zatapiania się. Efekt ten jest niezwykle subtelny i bardzo komfortowy. Są polecane szczególnie lżejszym osobom.

  Wyjątkowe właściwości materacy Talalay

  Talalay to lateks, który cechuje się bezkonkurencyjną: elastycznością, przewiewnością, solidnością i właściwościami antyalergicznymi. Materace z tym wkładem są więc niezwykle elastyczne, co oznacza, że sen na nich jest nieprzerwany z powodu złego ułożenia, odczuwania nacisków. Użytkowanie ich jest bardzo higieniczne, ponieważ sprawiają, że skóra nie poci się jak w przypadku innych materacy, a nawet jeśli tak się stanie – materac taki zapewni uczucie komfortu i bardzo szybko odparuje wilgoć. Lateks Talalay jest wytrzymały. Nie bez powodu mówi się o nim, że jest to jeden z najtrwalszych materiałów. To właśnie dlatego jest uwielbiany przez rodziny z dziećmi, a także domowników, którzy zakup materaca traktują jak inwestycję na kilkanaście lat. Talalay wspiera całą konstrukcję materaca i niweluje powstawanie odgnieceń, dziur.

  Rodzaje lateksu Talalay: Blue, Natural, Embrace

  Wiemy już, że materace z lateksem Talalay są bardzo komfortowe i zapewniają maksimum komfortu, higieniczności. Być może mamy już wybrany rodzaj materaca: kieszeniowy lub piankowy. Zastanawiamy się jednak, czym, oprócz nazwy różni się Talalay.

  • Lateks Talalay Blue to tworzywo o wzmocnionych właściwościach termoregulacji, jak i chłodzących. Posiada on największą liczbę otwartych komórek, przez co niweluje pocenie się, a także zapewnia komfortową temperaturę ciała podczas snu.
  • Lateks Talalay Natural, jak sama nazwa wskazuje, jest w 100% naturalny. Do jego stworzenia wykorzystuje się naturalną żywicę z drzew kauczukowych.
  • Lateks Talalay Embrace ma zbliżone właściwości do pianki termoelastycznej. Materac z takim wkładem poprawia więc krążenie krwi, a także dostosowuje się do ciepła ciała, przez co zwiększa uczucie komfortu. Takie właściwości zapobiegają np. drętwieniom kończyn.

  Różne kombinacje, poziomy twardości, aby spało się niezwykle komfortowo

  Materace Talalay, tak jak wspominaliśmy wyżej, to podłoża skonstruowane w różny sposób: łączą ze sobą nie tylko lateks, ale także pianki HR o indywidualnych właściwościach. Wszystko po to, aby dostarczyć użytkownikowi/użytkownikom maksimum komfortu. Warto, zanim podejmiemy ostateczną decyzję, zapoznać się również z poziomami twardości, a także z całą konstrukcją materaca. Możemy pozytywnie się zaskoczyć, kiedy zobaczymy, jak wiele warstw w jednym rozwiązaniu łączy się w całość, by odpowiedzieć na nasze wszystkie oczekiwania.

  Projekt i realizacja 2014 Dih
  Pozycjonowanie: specctore@gmail.com