Filtr

Opinie klientów

Ocena sklepu

4.5/5

Oceny

jakoś usług
5/5
czas dostawy
4.3/5
czas realizacji
3.7/5
poziom obsługi klienta
5/5

» Wszystkie opinie

  oblicz rate

  Materace kokosowe

  Materace kokosowe, czyli takie, które mają wkład kokosowy, są wybierane przez osoby lubiące spać i odpoczywać na nieco twardszym podłożu. Ich głównym zadaniem jest utwardzanie i stabilizacja materacy, ale mają również inne, ważne właściwości. Cechują się wytrzymałością, a także odpornością na wszelkiego typu odkształcenia spowodowane intensywnym użytkowaniem. Są to materace wyróżniające się bardzo długą żywotnością. Ich kolejną zaletą jest fakt, że świetnie odprowadzają wilgoć, przepuszczają powietrze, zapobiegają więc powstawaniu pleśni i namnażaniu roztoczy. Mają właściwość antyalergiczne, wspierają dobry, spokojny sen. Ich zalety można wymieniać tak naprawdę bez końca. Materace kokosowe dostępne są w różnych wymiarach, poziomach twardości i rodzajach. Kieszeniowy, lateksowy – wybierzmy dla siebie odpowiedni materac, a nasz odpoczynek będzie satysfakcjonujący i naprawdę regenerujący. Każdy materac z wkładem kokosowym z tej oferty pochodzi od cenionych polskich producentów i ma gwarancję.

  • Dostępny

   1 016,00 zł

   Szczegóły
  • Dostępny

   1 945,00 zł

   Szczegóły
  • Dostępny

   1 817,00 zł

   Szczegóły

  Jak powstaje wkład kokosowy? Naturalnie!

  Wkład kokosowy, płyta kokosowa powstaje z włókien skorupy orzecha kokosowego. Jest to więc materiał w pełni naturalny. Włókna skorupy poddawane są obróbce w celu spojenia i nadania kształtu. Wykonuje się to za pomocą np. mleczka kauczukowego lub kokosowego. W wyniku obróbki powstaje płyta, która ma ok. 1 cm grubości. Wtedy zostaje ona częścią materaca. Warto zaznaczyć, że pomimo obróbki, wszystkie właściwości kokosa zostają zachowane. Materac kokosowy to zazwyczaj jedna warstwa kokosu połączona z pianką, lateksem lub sprężynami – w zależności oczywiście od rodzaju. Nie spotkamy się nigdy z materacem wykonanym tylko z tego materiału.

  Materac kokosowy. Dla kogo jest odpowiedni?

  Materac kokosowy to najczęściej wybierany materac zapewniający poczucie stabilizacji i twardości. Warto wiedzieć, że nie jest on jednak dla wszystkich odpowiedni. Ci, którzy dążą do miękkości, uczucia otulenia, raczej nie będą z niego zadowoleni. Niezależnie od tego, czy materac ten posiada również warstwy z lateksu, czy też pianki, kokos zawsze będzie w jakimś stopniu wyczuwalny.

  Materac z wkładem kokosowym polecany jest osobom o większej masie ciała ze względu na stabilizację i pełne podparcie. Materiał ten bowiem gwarantuje, że unikniemy uczucia „zatapiania się” w łóżku, co przy większej wadze jest bardzo często spotykane.

  Odpowiedni dla alergików i osób, które bardzo dbają o higienę i czystość. Kokos jest antyalergiczny, doskonale radzi sobie z kurzem i drobnoustrojami. Lekarze bardzo często zalecają tego typu rozwiązanie osobom zmagającym się z astmą i alergią. Można powiedzieć, że tworzy taką warstwę ochronną przed różnego typu zagrożeniami. To właśnie na tego typu materacach nie pocimy się tak bardzo, ponieważ zapewniają pełną cyrkulację powietrza.

  Jest idealny dla wszystkich, którzy za swoją definicję komfortu uważają stabilizację oraz odpowiedni poziom nie miękkości, lecz twardości.

  Tego typu twardsze materace są polecane przy problemach z kręgosłupem i przy wadach postawy. Działają również zapobiegawczo, odpowiadając za prawidłowe podparcie sylwetki podczas snu.

  Jaki wybrać rodzaj materaca kokosowego?

  • Materac kokosowy kieszeniowy. Sprężyny umieszczone w kieszeniach wzmacniają elastyczność punktową materaca, a także dają poczucie sprężystości. Przykładem takiego materaca jest Estrella Lux Kokos. Radzi sobie on świetnie przy częstych zmianach pozycji i zapewnia całkowite wsparcie dla sylwetki. Jest bardzo cichy ze względu na to, że sprężyny woreczkowe umieszczone są w odosobnionych kieszonkach. Przy tworzeniu tego materaca wykorzystano zarówno sam lateks, jak i lateksowaną płytę kokosu.

  Materac kokosowy piankowy daje poczucie miękkości i otulenia, ale warto pamiętać o tym, że nie będzie ono tak intensywne, jak przy materacu bez wkładu z kokosa.

  • Materac z kokosem znajdziemy również na sprężynach bonellowych.
  • Materac kokosowy z warstwą lateksową jest elastyczny, dopasowuje się do budowy ciała, daje poczucie bezpieczeństwa i jest rekomendowany osobom z nadwagą. Zeus Lux to właśnie taki materac. Połączenie lateksu i płyty kokosowej zaowocowało podłożem o zwiększonych właściwościach antyalergicznych i niezwykłej trwałości. Zarówno lateks, jak i kokos są materiałami wyróżniającymi się niezwykłą solidnością.

  Materac kokos. Podsumowanie

  Materac z kokosem, z wkładem kokosowym jest przeznaczony dla osób, które lubią twardsze podłoże. Niezależnie od tego, jak obłożony jest materac, kokos zawsze będzie wyczuwalny, po prostu w różnym stopniu. Warto pamiętać o tym, że nadaje się, jest wręcz rekomendowany dla alergików. Każdy wyróżnia się długą żywotnością, w szczególności ten z lateksem. O niezwykłych właściwościach kokosa świadczy fakt, że na rynku można dokupić sam wkład kokosowy. Okazuje się bowiem, że wielu ludzi kupiło materac za miękki i chciałyby go nieco utwardzić. Ta oferta przedstawia materace kokosowe polskich producentów: sprawdzone i z gwarancją. Istnieje możliwość zamówienia materaca na wymiar.

  Projekt i realizacja 2014 Dih
  Pozycjonowanie: specctore@gmail.com