Styl skandynawski w aranżacjach

Prostota idąca w parze z naturą – to cechy tak typowe dla stylu rodem ze Skandynawii. Stylu, który gości już nie tylko w tamtejszych domach. Stylu, który szturmem podbił serca także i Polaków.
 
Salon w stylu skandynawskim 

Wystarczy tylko kilka trików i kilka praktycznych rozwiązań, dzięki którym z łatwością można przenieść styl skandynawski do własnego mieszkania.

100% surowości i prostoty

Ze stylu skandynawskiego zawiewa surowością i prostotą. A mimo to pomieszczenia aranżowane w tej stylistyce przyciągają uwagę i sprawiają, że mimo wszystko czujemy się w nich przytulnie.

Naturalne ściany – pokryte betonem, z odpryskującą farbą, prześwitującymi cegłami – robią wrażenie. Niby są surowe i proste, ale elementy drewniane świetnie z nimi współgrają. Zaś drewno jako materiał naturalny i wyróżniający się szlachetną surowością, kształtuje klimat przyjazności i przyjemnej atmosfery.

Wszechobecna biel

Dla stylu skandynawskiego charakterystyczna jest wszechobecna biel. To ona sprawia, że wnętrza wyglądają na bardziej przestrzenne i jaśniejsze. A co oczywiste – dla Skandynawów ma to ogromne znaczenie. Dostęp do światła dziennego jest ograniczony, zaś przebywanie w ciemnych pomieszczeniach (dodatkowo pociemnianych przez kolory ścian) nie należy do przyjemnych - jest po prostu przygnębiająco.  

I chociaż biel jest wszędzie, ale w przypadku tego stylu nie ma mowy o nudzie i monotonii. Bielona podłoga, białe ściany czy meble – to wszystko idealnie ze sobą współgra. Sprawia, że pomieszczenia emanują jasnością.
Meble tapicerowane w stylu skanynawskim 

Drewno ponad wszystko

Styl skandynawski docenia wszystko to, co naturalne. Dlatego też drewno zajmuje w aranżacjach wysoką pozycję. Półki wykonane z bielonego drewna, masywne drewniane stoły w kolorze naturalnym, duże komody z ciemnego drewna oraz niezliczona ilość dodatków – to wszystko powinno znaleźć się we wnętrzach stylizowanych na mieszkania Skandynawów. Zobacz dostępne meble w stylu skandywnawskim na wymiar 

Z miłości do detali

Wnętrza aranżowane na styl skandynawski mogą do złudzenia przypominać industrialne pomieszczenia, które „mrożą”. I dlatego uzupełniane są dodatkami, które nadają przytulności i lekkości. Chłodne wnętrza przestają kojarzyć się z celami ascetów, co jest zasługą starannie dobieranych detali. Masywne stoły dekorowane są szklanymi wazonami lub świecznikami, a drewniane krzesła – miękkimi poduchami.

 Kuchnia w stylu skandynawskim

Tradycja zaklęta w meblach skandynawskich

Meble skandynawskie to jakość sama w sobie. Proste, ale eleganckie. Niby zwykłe, ale jednak z klasą. To zasługa prawdziwego kunsztu oraz zamiłowania do tradycji. Nierzadko przekazywane z pokolenia na pokolenie, potrafią zachować swój klimat. Nawet, jeśli zostały nadszarpnięte zębem czasu, świetnie komponują się z nowymi elementami, tworząc naprawdę ciekawy pod względem aranżacyjnym misz-masz.

I chociaż w polskich mieszkaniach ciężko o meble prosto ze skandynawskich domów o wieloletniej tradycji, producenci dokładają wszelkich starań, by w swoich wyrobach oddać 100% charakteru Skandynawii. 
Sprawdź nasze sofy z funkcją spania!
Sofy w stylu skandynawskim 


Projekt i realizacja 2014 Dih
Pozycjonowanie: specctore@gmail.com