Filtr

Opinie klientów

Ocena sklepu

4.5/5

Oceny

jakoś usług
5/5
czas dostawy
4.3/5
czas realizacji
3.7/5
poziom obsługi klienta
5/5

» Wszystkie opinie

  oblicz rate

  Poduszki ergonomiczne

  Poduszki ergonomiczne stały się w ciągu ostatnich lat obowiązkowym wyposażeniem sypialnianym najbardziej wymagających. To właśnie one, w odróżnieniu od standardowych rozwiązań (np. poduszek puchowych) są w stanie zadbać o nasze zdrowie i pełny komfort. Podpierają kręgosłup, dbają o jego dobre ułożenie, odciążają szyję i głowę. Są zalecane osobom skarżącym się na różnego rodzaju bóle w odcinku szyjnym. Posiadają też właściwości antyalergiczne. Niesamowicie elastyczne, wykonane z wysokiej jakości pianek, lateksu, a w dodatku profilowane, jak i o tradycyjnym kształcie: świat poduszek ergonomicznych jest szeroki. Właśnie ten duży wybór pozwala jeszcze bardziej zadbać o nasze zdrowie, uwzględniając indywidualne potrzeby. Warto wspomnieć o tym, że tak naprawdę ten rodzaj poduszek możemy zabrać wszędzie: do samochodu, na wakacje. Nie brudzą się tak jak standardowe poduchy i są bardziej odporne na osadzanie się kurzu, czy też powstawanie wilgoci. Poduszki ergonomiczne z naszej oferty będą współpracować z każdym rodzajem materaca.

  • Dostępny

   624,00 zł

   Szczegóły
  • Poduszka Air
   Dostępny

   172,00 zł

   Szczegóły
  • Dostępny

   269,00 zł

   Szczegóły
  • Dostępny

   220,00 zł

   Szczegóły
  • Dostępny

   141,00 zł

   Szczegóły

  Poduszki ergonomiczne. Wszystkie zalety

  Poduszki ergonomiczne mają wiele zalet. Sprawnie radzą sobie z wilgocią. Jak wiemy, podczas snu czasami się pocimy, zwłaszcza latem, a ten rodzaj podparcia ze względu na swoją pęcherzykową strukturę dobrze odprowadza wilgoć.

  • Jeśli zależy nam na wzmocnionym efekcie odprowadzania wilgoci, będziemy szczególnie zadowoleni z poduszki Air. Została ona stworzona z technologicznej pianki Airsense, która jest jeszcze bardziej przewiewna. Jest to bardzo komfortowa propozycja dla osób, które mają problemy z nadmiernym poceniem się. Kolejną zaletą jest to, można prać ją w 60 stopniach.

  Poduszki ergonomiczne „wymuszają” na kręgosłupie prawidłową postawę, jednocześnie idealnie go podpierając. Odciążają w ten sposób również barki szyjne, a mięśniom zapewniają relaks.

  Rozmaite kształty. W ofercie poduszek ergonomicznych znajdziemy te wspierające osoby śpiące na brzuchu, plecach, jak i na bokach.  Różnią się one od siebie formą, idealnie dostosowując się do ułożenia głowy przy zmianach pozycji.

  Ten rodzaj poduszki jest szczególnie zalecany alergikom. Pianki są antybakteryjne, higieniczne i oddychające. Większość poduszek można prać. Mają też wymienne pokrowce stworzone na bazie naturalnych olejków.

  Poduszki ergonomiczne to zakup na wiele lat. Nie psują się, nie odgniatają w przeciwieństwie do standardowych.

  Mogą być używane przez dzieci już od 2 roku życia.

  Możemy zabrać je ze sobą wszędzie, gdzie tylko chcemy: na podróż, wakacje, do pociągu i samochodu.

  Jakie są rodzaje poduszek ergonomicznych?

  Poduszki ergonomiczne różnią się od siebie tworzywem, z którego zostały wykonane, czyli wkładem.

  Poduszki ergonomiczne lateksowe. Ten rodzaj zagłówka pozwala na nieoceniony, komfortowy sen. Najczęściej w tego typu poduszkach znajdziemy lateks Talalay. Jest to materiał o bardzo zdrowotnych właściwościach. Przyczynia się również do zwiększenia trwałości i elastyczności.

  Poduszki ergonomiczne piankowe. Najczęściej występują w nich pianki termoelastyczne. Te cechują się miękkością, a także dopasowaniem do ciepła ciała użytkownika. Zapewniają bardzo otulający, przyjemny efekt. Najpopularniejszym rodzajem tego typu pianek jest Naturalis. To pianka z olejkiem rycynowym, którego zadaniem jest dbanie o odpowiednią barierę antybakteryjną.

  Istnieją również poduszki piankowe Memory. Memory to pianka z tzw. pamięcią. Jest dość „leniwa” jeśli chodzi o powrót do swojego pierwotnego stanu, ale cechuje się bardzo dużą ilością punktów podparcia i jest to poduszka typowo ortopedyczna.

  Następnie dzielimy je na kształty: proste (klasyczne), profilowane, wycięte.

  Kształty poduszek nie są przypadkowe. Ich zróżnicowanie pozwala na znalezienie odpowiedniego dla siebie modelu.

  Płaskie poduszki są polecane dla osób, które najczęściej śpią na plecach i brzuchu. Poduszki wyprofilowane, wygięte będą służyć i sprawdzać się u osób ceniących sobie sen na bokach.

  Warto wiedzieć, że istnieją jeszcze poduszki ergonomiczne podróżne. Te wspierają odcinek szyjny kręgosłupa podczas odpoczynku i snu w pozycji siedzącej. Mają właściwości relaksujące i odprężające. Przykładem takiej poduszki jest poduszka podróżna Talalay znajdująca się w naszej ofercie.

  Dla kogo polecane są poduszki ergonomiczne wykonane z pianki i lateksu?

  • Poduszki ergonomiczne, a zwłaszcza te rehabilitacyjne polecane są osobom mającym problemy z kręgosłupem, z bólem szyi. Jest to rozwiązanie dla domowników w każdym wieku, w tym oczywiście seniorów.
  • Dla osób, które chcą cieszyć się komfortem długi czas. Prawdą jest, że tego typu poduszki są trwalsze i łatwiejsze w utrzymaniu czystości od poduszek np. wypełnionych kulkami silikonowymi lub puchem.
  • Dla małych dzieci. Świetnie wspierają układ kręgosłupa i dbają o poprawne ułożenie ciała młodego człowieka. Zapewniają im spokojny, otulający sen, którego następstwem jest wyspanie się i radość.

  Poduszki ergonomiczne: lateksowe, piankowe, termoelastyczne

  Coraz częściej ten rodzaj nowoczesnych poduszek wybierany jest przez rodziny. Są one bowiem przystosowane do wszystkich potrzeb domowników: niwelują bóle, ale również im zapobiegają. Relaksują, są bardzo elastyczne. W naszej ofercie znajdują się propozycje, które przeszły testy i badania, a także cieszą się najlepszymi opiniami.