Odkryj urok białych mebli w stylu angielskim

Styl angielski w aranżacji wnętrz zachwycił cały świat. Nie ma się czemu dziwić – sielskie, ciepłe i skąpane w promieniach słonecznych salony, kuchnie czy sypialnie to miejsca, w których aż chce się przebywać. Dają poczucie rodzinności, są przyjazne użytkownikowi, a przy tym zachowują klasę i elegancję. A co czyni je wyjątkowymi?

Zestaw wypoczynkowy w stylu prowansalskim 

Niewątpliwie, jednym z najważniejszych elementów w angielskich aranżacjach jest wykorzystanie elementów dekoracyjnych w odcieniach bieli – przede wszystkim zaś, białe meble. Styl rodem z południa Francji niejako biel jako kolor stołu, komody, krzeseł czy szafek kuchennych odczarował, pozwalając się nam tym kolorem na nowo zachwycić.

Dlaczego biel?

Skąd bierze się fenomen białych mebli? By odpowiedzieć na to pytanie, wystarczy spojrzeć na aranżacje z ich wykorzystaniem – czy to kuchenne, salonowe czy sypialniane. Przede wszystkim – biel jest bardzo uniwersalna i zestawić ją można z niemal każdym kolorem. Pasuje zarówno do pomieszczeń dużych, jak i tych niewielkich – zawsze dodając im przestrzennego charakteru oraz rozjaśniając je. A przebywanie w jasnych przestrzeniach sprzyja dobremu samopoczuciu.

Biel daje poczucie harmonii i, wbrew obiegowym opiniom, wcale nie tworzy sterylnej, „szpitalnej” przestrzeni. Wręcz przeciwnie – białe meble sprawiają, że wnętrze staje się bardziej ciepłe, domowe i naturalne, a przy tym dają bardzo szerokie pole do aranżacji: tak tych typowo angielskich, a więc opartych o subtelne, naturalne barwy i dekoracje, jak i bardziej odważnych – choćby w stylu glamour.
Sprawdź nasze sofy z funkcją spania!

Warto obalić też jeszcze jeden mit związany z białymi meblami – nie są one, jak twierdzą niektórzy – trudne w pielęgnacji czy czyszczeniu. Zarówno kurz, jak i zabrudzenia są o wiele lepiej widoczne na powierzchniach ciemnych, biel zaś daje wrażenie czystości, jednocześnie wybaczając wszelkie niedociągnięcia w sprzątaniu. Wygoda zatem jest ich kolejną, niekwestionowaną, zaletą.

Nie tylko biała kuchnia

Białe meble w angielskim stylu idealnie wpiszą się w aranżację niemal każdego wnętrza. Można je bez obaw umieścić w kuchni – z którą są najczęściej kojarzone, jak i w salonie, sypialni, pokoju dziecięcym, przedpokoju czy gabinecie. Każde pomieszczenie nimi udekorowane nabierze finezji oraz sielankowego charakteru i szybko stanie się przestrzenią, w której każdy domownik będzie z chęcią przebywał.

Jeśli chodzi o kuchnię – tu o aranżację w stylu angielskim najłatwiej. Najlepiej sprawdzą się w niej drewniane, lekko przecierane białe meble o rustykalnym charakterze. Połączyć je można z kamiennym czy też drewnianym blatem oraz tekstylnymi dodatkami w odcieniach oliwki, kremu, błękitu czy żółcieni z kwiatowymi ornamentami, które nadadzą przestrzeni subtelności i bardzo domowego i „babcinego” (w pozytywnym tego słowa znaczeniu) klimatu. Można również postawić na bardziej odważne i kontrastowe dodatki, uzyskując bardziej designerski, ale nadal przyjazny domownikom efekt.

W sypialni, białą toaletkę, komodę czy szafę dobrze uzupełni łóżko z żelazną, finezyjną ramą – czy też, a jakże, o ramie z białego przetartego drewna. Do tego wystarczą pomalowane na jasny kolor ściany, kwiatowa pościel oraz narzuta i delikatne zasłony na okno, by móc się cieszyć atmosferą sprzyjającą relaksowi.

W salonie zaś nie bójmy się łączyć kilka stylów, łącząc choćby białe kredensy czy stoły z krzesłami w stylu pałacowym lub dodatkami rustykalnymi. Jedno jest pewne – inspiracji do wykończenia wnętrza wypełnionego meblami w angielskim stylu nigdy nie zabraknie.

Gdzie kupić białe meble angielskie ?

Funkcjonalność, trwałość ale i urzekający styl – te trzy cechy powinny być dla nas najważniejsze, gdy szukać będziemy mebli w stylu angielskim. Wszak z ich pomocą możemy tworzyć aranżację na lata. Nie da się ukryć, że w dobrą jakość trzeba będzie zainwestować. By jednak obniżyć koszty, możemy zamówić je na przykład bezpośrednio u producenta, lub też poszukać na własną rękę starych drewnianych mebli i odnowić je samodzielnie. To ostatnie rozwiązanie jest jednak dobre wyłącznie dla osób wytrwałych, które mają talenty plastyczne.

Wybierając białe meble w stylu angielskim, stawiamy na klasę, elegancję i ciepło, a także uniwersalizm. Wystarczy bowiem zmienić dodatki, by zupełnie odmienić każde wnętrze i nadać mu zupełnie innego charakteru. Meble angielskie zatem to wybór dobry dla tych, którzy szukają stylowego wyposażenia na lata.
Sprawdź nasze sofy z funkcją spania!

 


Projekt i realizacja 2014 Dih
Pozycjonowanie: specctore@gmail.com