Opinie klientów

Ocena sklepu

4.5/5

Oceny

jakoś usług
5/5
czas dostawy
4.3/5
czas realizacji
3.7/5
poziom obsługi klienta
5/5

» Wszystkie opinie

  oblicz rate

  O czym pomyśleć podczas wyboru sofy do salonu?

  Opublikowany: 2022-02-09 21:45:05
  Kategorie: Porady , Wnętrza

  O czym pomyśleć podczas wyboru sofy do salonu?

  Pokój dzienny lub salon. Oba te określenia są w ogólnym pojęciu synonimami, chociaż w znaczeniu bardziej ścisłym, salonem nazywane są pomieszczenia większe. Bez względu jednak na rozmiar są to pokoje reprezentacyjne, często starannie zaaranżowane i chętnie przez domowników zasiedlane. Pełnią funkcję gościnną, rekreacyjną, rodzinną i wypoczynkową o każdej porze dnia, a sprawdzają się również w godzinach wieczornych, czy nawet podczas uroczystości nocnych. Bez względu przy tym na powód pobytu domowników lub gości w salonie, zawsze będzie im potrzebna sofa.

  sofa w salonieRodzaje salonów

  Oprócz najprostszego wyznacznika odnośnie do salonu, czyli jego powierzchni użytkowej, rodzaj pokoju dziennego określany jest przede wszystkim poprzez pryzmat stylu, w jakim pomieszczenie zostało zaaranżowane. Podczas wyboru sofy do salonu zawsze trzeba jednak brać jednocześnie pod uwagę oba aspekty, ponieważ sofa w salonie spełnia w nim funkcję na tyle istotną, że jej obecność może salon zarówno uświetnić, jak i uczynić niefunkcjonalnym lub zagraconym i brzydkim.

  Każdy rodzaj urządzenia pokoju dziennego może okazać się tym najwłaściwszym, o ile zostanie to zrobione ze smakiem. Nawet mieszanki stylów, czy nadanie salonowi wybitnie własnego charakteru nie niosą za sobą niebezpieczeństwa stworzenia miejsca nieprzytulnego, ale trzymanie się pewnych wytycznych pomaga uniknąć niezaplanowanego bałaganu (zaplanowany może być natomiast bałaganem artystycznym). Obecnie wyróżniane jest jedenaście najpopularniejszych stylów wnętrzarskich, odnoszących się zarówno do salonów, jak i do pozostałych pomieszczeń domu lub mieszkania i są to style:

  • nowoczesny
  • skandynawski
  • klasyczny
  • industrialny (loftowy)
  • eklektyczny
  • rustykalny
  • glamour
  • vintage
  • boho
  • Hampton
  • art déco


  Wybór sofy do salonukanapa

  Biorąc pod uwagę założenie, że sofa może dodać smaku albo zepsuć cały efekt aranżacyjny salonu, jej wybór musi zostać przeprowadzony z rozmysłem. Nie trzeba przy tym obawiać się tzw. klęski urodzaju, ponieważ przy właściwym sprecyzowaniu własnych potrzeb wybór sofy do salonu spośród dostępnych modeli zostanie stosownie ograniczony. Co powinno zatem wpływać na wybór idealnej [b]sofy do salonu[/b]?

  Rozmiar sofy do salonu

  Rozmiar sofy do salonu musi być dopasowany idealnie, z jednoczesnym wzięciem pod uwagę własnego gustu. Sofa musi być zgodna z preferencjami domownika, ponieważ jej funkcjonalność, a nawet idealne dopasowanie do wnętrza przestanie być istotne, gdy mebel będzie razić swoim wyglądem.

  Sofy salonowe pod względem rozmiaru trzeba dobierać w zgodzie z metrażem salonu. Chodzi tutaj o to, że im większa przestrzeń, tym trudniej wyczarować z niej przytulne i ciepłe, rodzinne miejsce. W obszernej przestrzeni meble maleją i giną, sofy do salonu dużego musi więc być również odpowiednio duża. Bywa, że w takiej sytuacji zachodzi potrzeba ustawiania dwóch mebli obok siebie lub wybrania obszernego narożnika, czy zdecydowania się na komplet sofę z dwoma fotelami, np. w stylu loft. Odmiennie natomiast należy podchodzić do przestrzeni mniejszych lub małych, gdzie duży mebel zagarnie całą przestrzeń, psując wszelkie starania aranżacyjne.

  Obecny rynek oferuje sofy do praktycznie każdego rozmiaru salonu i nie powinno stanowić problemu znalezienie odpowiedniego mebla dla siebie. Ponadto producenci starają się tak projektować mniejsze sofy, aby nie tylko spełniały funkcję ozdobną, ale również wysoce użytkową. Sofy do małych salonów nierzadko mają dodatkowe wyposażenie np. pufy chowane do ich wnętrza, podłokietniki i często są rozkładane, przystosowane do spania.

  Przy wyborze rozmiaru sofy trzeba zwrócić uwagę nie tylko na jej długość i szerokość, ale w wypadku mebla mającego być często używanym, również jego głębokość. Gdy ma to być mebel wyłącznie do przesiadywania na nim, w tym także do przyjmowania gości, wystarczy wybrać sofę z siedziskiem o głębokości 90 cm. Jeżeli zaś domownicy zamierzają na niej również polegiwać, czy drzemać, warto wybrać siedzisko głębsze, stu centymetrowe.

  Model sofy do salonu

  kanapa rozkładana„sofy do salonu mają swój klimat i styl, a także wysoką jakość niezależnie od modelu. Ponadto wiele z nich już w nazwie mają zawarty określony styl, do jakiego najbardziej ze wnętrz pasują" – uważają specjaliści ds. jakości w większości firm z branży i trzeba to zdanie uznać za trafione, gdyż niezależnie od stylu aranżacji, klient może przebierać w ofercie, by wybrać model wysokiej jakości i odpowiednio dopasowany do swoich potrzeb. Czy jednak rzeczywiście podczas zakupów sof salonowych nie występują żadne problemy?

  Za najczęstsze problemy należy uznać aktualną modę oraz sugestie znajomych, gdyż dosyć często na wybór sofy do salonu mają one wpływ dosyć duży. Tutaj trzeba twardo obstawać przy swoim guście, jak również zwracać uwagę na styl, w jakim aranżowany jest salon. Jasno sprecyzowane określenie właściciela sofy w salonie wydaje się kluczowe, gdyż to on przede wszystkim będzie z niej korzystał.

  W tym wypadku na pomoc przychodzą również projektanci mebli, konstruując kanapy na wymiar. Dzięki takiemu rozwiązaniu, czyli sof składającej się z kilku części, zaistniała możliwość nie tylko zmieniania ustawień mebla, ale również jego samego, tworzenia nowych konstrukcji i zestawień z poszczególnych modułów.

  Dodatkowo wybrać należy odpowiedni kolor albo pokusić się o sofę z wymiennym pokrowcem lub o pokrowce umożliwiające zmianę kolorystyki, a dodatkowo chroniące tapicerowany mebel podczas wizyty gości. Takie pokrowce przydają się również wówczas, gdy w domu jest zwierzę: kot lub pies.

  Pozostaje wybór okładziny, czyli tapicerki, ale tutaj jest już wybitnie powiązana ze stylem wnętrza oraz z zasobnością portfela.

  Alternatywa dla sof tradycyjnych

  Narożniki są również meblami trafiającymi do salonów. Od tradycyjnych sof różnią się dodatkową, że po rozłożeniu nadają się do spania. Za dnia spełniają swoją funkcję ozdobną oraz służą za miejsce do siedzenia lub leżakowania, a nocą z kolei za łóżko do spania. Najczęściej takie meble wybierają osoby, które spodziewają się wizyt gości, gdyż taki mebel bardzo się wówczas przydaje. Ponadto w wypadku dużych salonów duży narożnik staje się wręcz koniecznością, gdyż to on wówczas spełnia funkcję centrum aranżacji wnętrza. Taki rodzaj mebli znajduje zastosowanie nie tylko w salonie, ale i w pokoju gościnnym.

  Sofy rozkładane lub narożnik często może być nie tylko koniecznością, ale jakością dorównywać, a nawet przewyższać tradycyjną sofę. Jednak w sytuacji, gdy nie ma potrzeby zakupu takiego mebla, warto postawić na klasyczne sofy do salonu, gdyż są one tańsze i wizualnie bardziej monumentalne od mebli rozkładanych.

  Poleć znajomym

  Dodaj komentarz

   (z https://)

  Projekt i realizacja 2014 Dih
  Pozycjonowanie: specctore@gmail.com