Styl prowansalski w salonie

Opublikowany: 2015-05-14 14:14:43
Kategorie: Wnętrza

Kanapa w stylu prowansalskim

Kolory, które są charakterystyczne dla stylu prowansalskiego to głównie błękit, oliwkowa zieleń, lawenda, żółć, a także kolory kamieni stanowiących jeden z jego znaków rozpoznawczych. Elementy wystroju powinny być utrzymane w pastelowej kolorystyce. Dopełnieniem opisywanej stylizacji mogą być delikatne wzory kwiatowe, subtelne ozdoby wykonane np. z drewna lub fajansu oraz suszone, aromatyczne zioła zawieszone tu i ówdzie. Nastrój pomieszczenia urządzonego w stylu prowansalskim jest przepojony swojskością, ciepłem – zdecydowanie nie skłania do pośpiechu, wręcz przeciwnie, kusi, aby przysiąść i rozkoszować się widokiem roztaczającym się dookoła.

sofa w stylu prowansalskim

Chcąc we własnym salonie poczuć się jak w prowansalskiej wsi należałoby rozważyć zakup odpowiednich mebli. Najlepiej, by były one jak najprostsze – bez barokowych zupełnie w tym przypadku zbędnych zdobień, ale za to urokliwe i przydające wnętrzu ciepła – powinny zachęcać do zwolnienia tempa i uszczknięcia dla siebie chwili czasu przeznaczonego na relaks w domowym zaciszu. W takim wnętrzu fantastycznie prezentowałaby się sofa Izabella lub Winston (w asortymencie można znaleźć wersję dwu- lub trzyosobową, w zależności od preferencji i potrzeb: http://sofy24.pl/3-sofy). Można by ustawić również wygodny fotel (np. fotel tapicerowany Forget, Oxford lub Mona Lisa: http://sofy24.pl/10-fotele). Świetnym uzupełnieniem zestawu wypoczynkowego byłaby pufa (model Forget jako podobne uzupełnienie nadaje się idealnie: http://sofy24.pl/12-pufy). Wszystkie meble wymienione powyżej można znaleźć u producenta mebli Sedia, posiadającego dwadzieścia lat doświadczeń, znającego potrzeby i pragnienia klientów.

Sofa w stylu skandynawskim

W podobnie urządzonym salonie przyjmowanie gości to z pewnością czysta przyjemność – tak dla nich, jak i dla dumnych gospodarzy. Jeśli pomieszczenie jest duże, można pokusić się o wstawienie szerokiego, jasnego stołu z krzesłami (ukłon w stronę gości, stół bowiem ciągle kojarzy się z rozmową, spotkaniem), nie zapominając oczywiście o ustawieniu ozdobnych drobiazgów i pod żadnym pozorem nie zaniedbując zawieszenia pęczków suszonych ziół, które bez wątpienia bardzo korzystnie wpłyną na atmosferę pomieszczenia (dosłownie i w przenośni). Warto pamiętać także o właściwym oświetleniu pokoju – najlepiej, by wpadało do niego jak najwięcej słońca i światła dziennego, wieczorem zastępowanego przez ciepły blask gustownych i prostych w wykonaniu lamp i lampek, zapraszających do usadowienia się w wygodnym fotelu z książką w jednej i lampką dobrego wina w drugiej ręce. Salon to pomieszczenie z założenia idealnie nadające się do wypoczynku, rekreacji i przyjmowania gości – urządzenie go w stylu prowansalskim sprawi, że będzie ono świetnie spełniało swoje funkcje, a przebywanie w nim stanie się najczystszą przyjemnością.

   sofa w kwiaty

 

 

 

 

Poleć znajomym

Dodaj komentarz

 (z http://)

Projekt i realizacja 2014 Dih
Pozycjonowanie: [email protected]