Jak urządzić małe mieszkanie?

Opublikowany: 2015-05-14 13:44:22
Kategorie: Porady , Wnętrza

W przypadku małego mieszkania bardzo łatwo o wysoce niepożądany „efekt przytłoczenia” nadmiarem ciężkich mebli, o które człowiek potyka się usiłując przejść nawet krótki odcinek. Wybierając elementy wystroju, warto więc skupiać się na tych, które są ładne, ale także funkcjonalne. Najlepiej, by w prosty sposób pozwalały się przesuwać, przestawiać oraz by były w pewien sposób „kompatybilne” w stosunku do siebie nawzajem. O co chodzi? Oto prosty przykład – stół lub stolik jest niewątpliwie funkcjonalnym elementem wystroju, ale dobrze byłoby na czymś przy nim usiąść! Zakupienie kompletu masywnych foteli niestety nie wchodzi w rachubę, ale można posiłkować się pufami, które o wiele łatwiej przesuwać i przestawiać, dzięki czemu gdy konieczne jest powiększenie przestrzeni, można swobodnie wsunąć taki niewielki mebel pod stół (nie wspominając o tym, że przysunięty do kanapy umożliwiają rozprostowanie nóg). Producent mebli Sedia oferuje wybór mebli tego typu: http://sofy24.pl/12-pufy.

sofa santi

Można stosować również pewne triki „optyczne”, które sprawią, że małe pomieszczenie będzie wydawało się większe. Należy w tym celu wprowadzić dodatki w ostrych, wyrazistych kolorach. Warto jednak znać umiar, gdyż w przeciwnym razie pokój może przytłaczać, a przebywanie w nim – narażać na nieprzyjemne doznania estetyczne. Wrażenie powiększenia przestrzeni pozwala osiągnąć również pomalowanie jednej ze ścian na inny niż pozostałe kolor (najlepiej, by był on ciemny). Jednak nie da się ukryć, że dodatkową przestrzeń zyskuje się przede wszystkim poprzez zakup odpowiednich mebli. Jeżeli wstawiamy do pokoju sofę, dobrze, aby była rozkładana – dzięki temu w nocy rozłożona może świetnie zastępować łóżko, natomiast w ciągu dnia stanowić element zestawu wypoczynkowego! Szeroki wybór mebli tego typu znajduje się na stronie internetowej http://sofy24.pl/9-sofy-rozkladane. Istnieje również możliwość zakupu modeli z pojemnikiem świetnie nadającym się do przechowywania pościeli (http://sofy24.pl/17-sofy-z-pojemnikiem).

narożnik santi

Podsumowując, w małym mieszkaniu najlepiej sprawdzają się meble funkcjonalne, które łatwo przestawić, rozłożyć, złożyć. Mają one wiele zastosowań i są zaskakująco przyjazne w eksploatacji. Kolory i wzory to oczywiście kwestia gustu – powinny odpowiadać przede wszystkim domownikom, aby dobrze czuli się we własnych czterech kątach. Z drugiej strony jednak, nawet jeśli wystrój zdominowany jest przez stonowane barwy, nie zaszkodzi pokusić się o wprowadzenie kilku nieco bardziej wyrazistych akcentów, dzięki czemu możliwe będzie uzyskanie efektu optycznego „zwiększenia” metrażu.  

Poleć znajomym

Zobacz wszystkie komentarze (1)

ala


2015-12-25 11:11:23

warto postawic na kamien dekoraycjny ktory jest trwaly i posluzy nam na lata, sam w aranzacji swojego slaonu posluzylem sie kamieniem Labirynt bruk-bet

Dodaj komentarz

 (z http://)

Projekt i realizacja 2014 Dih
Pozycjonowanie: [email protected]