Moda na skandynawskie wnętrza wciąż na topie

Opublikowany: 2020-06-23 09:58:07
Kategorie: Wnętrza

Niebieska sofaTrendy dotyczące wystroju wnętrz przemijają jeden za drugim. Wciąż pojawiają się nowe style, o których robi się głośno, ale w końcu ustępują miejsca swojemu następcy. Łatwo jednak zauważyć, że zainteresowanie skandynawskimi aranżacjami nie słabnie, często będąc bestsellerami w sklepach meblowych. Co nas tak zachwyca we wnętrzach z północy?

Doskonała organizacja i duże pole do popisu

Główną cechą stylu skandynawskiego jest funkcjonalność; pomieszczenie zaaranżowane zgodnie z jego „zasadami” będzie przestrzenne i wygodne. Ciężką, drewnianą meblościankę zamienimy na białą, niewysoką komodę z pojemnymi szufladami o prostym designie – uzyskamy w ten sposób więcej miejsca w pokoju, wciąż będąc w stanie pochować wszystkie przedmioty. Co więcej, skandynawskie meble są tak uniwersalne wizualnie, że ta sama komoda będzie wyglądała doskonale zarówno w salonie, jak i sypialni, przedpokoju czy łazience. Komplety identycznych krzeseł postawione w jadalni i domowym biurze dają poczucie spójności i spokoju wnętrza, przy czym cieszą oko swoim minimalizmem. Zobacz najciekawsze modele z kategorii sofy skandynawskie 

Fotel skandynawskiŻycie w zgodzie z filozofią hygge

Cieszmy się z małych rzeczy, żyjmy komfortowo, w pięknym otoczeniu – duńska filozofia hygge mocno zakorzeniła się w skandynawskich wnętrzach. Utrzymując swoje mieszkanie w odcieniach bieli i wprowadzając do niego funkcjonalne, jednokolorowe dodatki i rośliny, pracujemy nad umiejętnością doceniania niewielkiego piękna. We wnętrzach pełnych przepychu trudniej cieszyć się ze storczyka stojącego gdzieś między zestawem bogato zdobionej porcelany a chomikowanymi od lat bibelotami. Jeśli usuniemy z pomieszczenia wszystkie te rzeczy, zamienimy je na proste, jasne meble i małą ilość pastelowych dodatków, to storczyk stanie się centrum naszego wnętrza. Każdego dnia będzie przyciągał uwagę i przynosił uśmiech przy ponownym otwieraniu się płatków. Kliknij tutaj aby zobaczyć łóżka skandynawskie

Styl, który stale się rozwija

Ogromną zaletą aranżacji rodem z północy jest to, że styl nie stoi w miejscu, trzymając się jednego, określonego schematu. Odmian stylu skandynawskiego jest bardzo dużo. To najbardziej klasyczny new nordic: białe ściany, jasne panele podłogowe, meble i oświetlenie, duża przestrzeń, pojedyncze kolorowe dodatki, dużo szarości. To również wersja gustawiańska, ceniąca klasykę i różnorodne faktury połączone z jasnymi ścianami. Styl folkowy, łączący żywe kolory z zimnem naturalnego drewna czy kamienia i ciepłem produktów DIY, doskonale podkreślony białymi ścianami. Dark nordic, w którym łączymy klasyczne elementy skandynawskiego wnętrza z mniej popularnymi w tym nurcie, bardzo ciemnymi dodatkami czy kolorami ścian; 3 białe ściany, 1 kobaltowa + ciemna sofa. Najnowszym odłamem jest scandi chic, który wprowadza do naszego minimalistycznego wnętrza elementy glamour. Złote dodatki, pudrowe kolory, łączenie czerni z bielą, puszyste skóry lub ich sztuczne wersje.

sofaWszystkie powyższe czynniki wskazują na to, że Skandynawia jeszcze długo będzie gościła w naszych mieszkaniach. Żyjemy coraz szybciej, a więc doceniamy dobrą organizację, minimalizm i uporządkowane przestrzenie, które wspierają nam w codziennym biegu. Jednocześnie uczymy się żyć bez przepychu, dzięki czemu oszczędzamy pieniądze, ciesząc się z już posiadanych przedmiotów. Możemy przy tym bez końca bawić się swoją przestrzenią i wciąż utrzymywać ją w jednym nurcie, choć przeskakując między różnymi stylami, a więc nasz salon szybko nas nie znudzi.

Poleć znajomym

Dodaj komentarz

 (z http://)

Projekt i realizacja 2014 Dih
Pozycjonowanie: specctore@gmail.com