Welurowe sofy wracają na salony!

Opublikowany: 2019-03-04 14:26:21
Kategorie: Porady , Wnętrza

Welur, a więc pochodząca z Indii tkanina znów wraca do łask, po latach zapomnienia materiał ten coraz odważniej wchodzi na salony i można powiedzieć, że przeżywa swoją drugą młodość. Czy jednak warto zdecydować się na welurową sofę? Naszym zdaniem zdecydowanie tak!

Sofa welurowa

Zapominamy o minimalistycznych trendach

Welur zawdzięcza swoją rosnącą popularność stopniowemu odchodzeniu od minimalistycznych wnętrz w stylu skandynawskim, które, choć wciąż są prawdziwym hitem, to chyba wszyscy czują już, że nadszedł czas na zmiany. Wspomniane zmiany doskonale zapowiada szlachetny, ciężki i pięknie prezentujący się welur. Welurowe sofy szczególnie dobrze prezentują się w dużych wnętrzach, choć nie jest to oczywiście regułą – wszystko zależy od pewnych szczegółów.

Welurowe sofy, a wielkość salonu

Duże modele sof welurowych mogą wyglądać nieco ciężko, dlatego, jeżeli masz małe mieszkanie, koniecznie wybieraj modele na nóżkach, które dodają nieco lekkości i sprawią, że kanapa nie stanie się elementem, który przytłoczy cały salon. Kolejna sprawa to kolor – jeżeli jesteśmy szczęśliwymi posiadaczami sporych przestrzeni, z powodzeniem możemy sobie pozwolić na welurową sofę w mocnym kolorze, takim ja butelkowa zieleń (welurowa sofa w ciekawym kolorze z powodzeniem może stanowić główny element wystroju), z kolei, jeżeli salon nie jest zbyt przestronny, warto zdecydować się welur w pastelowym, jasnym odcieniu, który także prezentuje się wspaniale!

Jeżeli chodzi o styl, to sofy welurowe bardzo dobrze wyglądają we wnętrach w stylu glamour, choć nie tylko – bardzo modny ostatnio eklektyzm daje naprawdę ogromne pole do popisu dla osób, którym niestraszne są z pozoru niepasujące do siebie połączenia. Sofa welurowa we wnętrzu w stylu skandynawskim? Dziś wszystko jest możliwe. W połączeniu z odpowiednimi dodatkami nawet taka ekstrawagancja może wyglądać modnie i ciekawie.

Greenery – trend niosący ze sobą powiew wiosny

Mówiąc o welurowych sofach, nie sposób nie wspomnieć o trendzie, który dosłownie opanował wszystkie magazyny wnętrzarskie oraz blogi. W bardzo dużym uproszczeniu trend ten można określić jako świeży, niezwykle energetyczny, a więc taki który niesie ze sobą powiew wiosny. Tym, co charakteryzuje ten właśnie styl, jest zamiłowanie do roślin naturalnych, dla których miękka faktura mebli obitych welurem stanowi znakomite tło.

Jak widać, sofa welurowa to niezwykły mebel, który pasuje do wielu rozwiązań aranżacyjnych, dlatego możemy być pewni, że jego popularność z pewnością będzie rosła.

Poleć znajomym

Dodaj komentarz

 (z http://)

Projekt i realizacja 2014 Dih
Pozycjonowanie: specctore@gmail.com