Salon w romantycznym stylu – piękny i przytulny

Opublikowany: 2018-10-23 14:50:18
Kategorie: Aranżacje , Wnętrza

Staroświecki urok to dobry wybór dla aranżacji salonu. Wnętrze to będzie przyjemne i przytulne. Poszukując konkretnego stylu, warto zdecydować się na romantyczny. Jest to styl, który może charakteryzować się elegancją, a salon powinien odpowiednio się prezentować.

Sofa North na wymiar

Styl romantyczny – jak urządzić salon
Meble powinny być jasne i w dawnym stylu. Mogą być białe, jeśli wnętrze ma wydawać się bardziej przestronne. Urządzając salon w romantycznym stylu, warto zdecydować się na meble kiedyś popularne, a obecnie rzadziej wybierane. Poza regałem, witryną, kanapą, w salonie mogą się więc znaleźć etażerka, konsola, sekretarzyk i bujane krzesło.

komplet w stylu angielskim do salonu
Choć jasne są meble, ściany i zwykle też podłoga, to wnętrze będzie przytulne. Decyduje o tym obecność dywanów, zasłon, firanek i ogólnie cała aranżacja salonu. Jest w nim sporo tkanin i przedmiotów ozdobnych, które czynią wnętrze pełnym domowego ciepła.


Kolory i wzory przy stylu romantycznym
Kolory dla romantycznego wnętrza to biel, barwa kremowa oraz pastele. Najczęściej wybierane są pastelowe odcienie zieleni, niebieskiego, różu i fioletu. Można użyć i mocniejszych kolorów. Najpopularniejsze jednak są te delikatne. Dzięki nim styl romantyczny charakteryzuje się wdziękiem i lekkością. Już sama taka kolorystyka sprawia, że salon jest pełen uroku.
Najbardziej typowym wzorem dla tego stylu są kwiaty. Jest to też wzór elegancki. Salon w romantycznym stylu mogą także ozdobić wzory w paski i w kratkę. Z uroczym romantycznym stylem kojarzą się grochy. Może ich się trochę znaleźć w takim wnętrzu. Jest to jednak wzór bardziej słodki niż elegancki, co może mieć znaczenie przy urządzaniu salonu.

 Fotel Ann


By nie oglądać się na modę, warto urządzić salon w sposób ponadczasowy. Jeśli będzie to styl romantyczny, to aranżacja salonu będzie zachwycać swoim pięknem. Zyska się przytulną i przyjazną przestrzeń. Atmosfera tak urządzonego wnętrza będzie ułatwiać odprężenie i zapewni dobry humor.

Poleć znajomym

Dodaj komentarz

 (z http://)

Projekt i realizacja 2014 Dih
Pozycjonowanie: specctore@gmail.com