Salon z funkcją sypialni – dowiedz się, jak pomysłowo urządzić salon

Opublikowany: 2018-09-27 22:20:41
Kategorie: Porady , Wnętrza

Sofa rozkładana – funkcjonalny i elegancki mebel

Klasyczna sofa z funkcją spania

Jeżeli mówimy o salonie z funkcją sypialni, to najważniejszą sprawą wydaje się być sensowne połączenie łóżka z kanapą, projektanci przychodzą nam tutaj z pomocą, oferując coraz to lepsze sofy rozkładane, które nie dość, że przyciągają wzrok ciekawym designem, to dodatkowo są również bardzo wygodne. Sofa z funkcją spania to doskonałe rozwiązanie dla małych pomieszczeń, pozwalające na wspólne spędzanie czasu z rodziną i gośćmi w dzień, jak również na komfortowy wypoczynek w nocy.

Przy zakupie takiej sofy należy zwracać uwagę na pojemnik służący głównie do przechowywania pościeli, który pozwoli na łatwe utrzymanie porządku. Nie bez znaczenia jest też to, jak taka sofa się rozkłada – zwróćmy uwagę na to, czy nie sprawia nam to problemów oraz czy mechanizm jest solidny, nie jest to przecież mebel używany okazyjnie, wręcz przeciwnie będzie on bardzo eksploatowany.

Jeżeli chodzi o kolory takiej sofy, to w przypadku małych pomieszczeń sprawdzają się raczej odcienie stonowane, które można oczywiście ożywić odpowiednimi dodatkami – na sofie mogą znaleźć się wzorzyste poduszki czy koce, które łatwo będzie można zmienić, jeżeli spodoba nam się jakiś nowy trend lub po prostu aktualne dodatki nam się znudzą.

Sofa roza w kwiaty

Kolejnym dobrym pomysłem jest zakup małych podnóżków, ale uwaga – koniecznie ze schowkiem! Dzięki takiemu rozwiązaniu mamy jednocześnie dodatkowe miejsce do siedzenia i przechowywania rzeczy, a jednocześnie możliwość wygodnego wypoczynku. W małych pomieszczeniach wszystkie meble powinny być funkcjonalne i wielozadaniowe, to rozwiązanie idealnie się w tę ideę wpasowuje.Funkcjonalność przede wszystkim


Temat miejsca do spania za nami, czas więc przejść do stolika – w małych pomieszczeniach najwygodniejszym rozwiązaniem będzie niski prostokątny stolik kawowy, oczywiście najlepiej z dodatkową półką czy schowkiem. Taki stolik będzie również, z racji swojej wysokości pełnił funkcję miejsca, przy którym dzieci będą mogły malować i bawić się, a półka pozwoli na przechowywanie drobiazgów takich jak kredki, długopisy czy piloty.

W małych pomieszczeniach, podczas rozkładania sofy do spania może zaistnieć konieczność przesuwania stolika, warto więc zwrócić uwagę na to, aby było to stosunkowo proste. Dobrym pomysłem może być stolik na kółkach, jeżeli jednak to rozwiązanie nas nie przekonuje, wybierzmy chociaż taki, który będzie stosunkowo lekki (np. z tworzyw sztucznych), a zrezygnujmy z ciężkich mebli wykonanych np. z litego drewna.

Ostatnią kwestią są miejsca do przechowywania, w tej roli najlepiej sprawdzają się meble modułowe, które pozwalają na dopasowanie ich do naszych potrzeb, a jednocześnie tworzą jedną całość, która ładnie się prezentuje. Projektanci radzą również, aby w niewielkim salonie umieścić regały, które nadają mu lekkości, tutaj należy jednak uważać – na takich regałach musi panować porządek, wszystko jest bowiem na wierzchu, dlatego najlepiej przechowywać na nich książki lub rodzinne zdjęcia, a jeżeli konieczne jest tam umieszczenie innych przedmiotów, dobrze jest zainwestować w specjalne, dekoracyjne pudełka, które ukryją ewentualny bałagan.

Jak widać aranżacja salonu, który będzie jednocześnie sypialnią to wcale nie taka trudna sprawa, wystarczy znajomość kilku podstawowych zasad, aby stworzyć pomieszczenie funkcjonalne, służące wszystkim członkom rodziny!

sofa agami

 

Poleć znajomym

Dodaj komentarz

 (z http://)

Projekt i realizacja 2014 Dih
Pozycjonowanie: specctore@gmail.com