Konsole – nowoczesność czy klasyka?

Opublikowany: 2018-09-26 10:23:53
Kategorie: Porady , Wnętrza

Największą zaletą konsol jest fakt, że pasują do niemal każdego wnętrza. Nawet wśród naszych mebli kolonialnych można znaleźć wiele modeli, które będą pasować zarówno do klasycznych, jak i bardziej nowoczesnych wnętrz. A na którą zdecydują się Wy?

Konsole do gabinetów

Klasyczne gabinety często kojarzą się z ciężkimi, ciemnymi, a przede wszystkim niezwykle eleganckimi meblami. Dlatego w gabinetach oraz w podobnych pomieszczeniach najlepiej sprawdzą się konsole wykonane w stu procentach z litego drewna palisandru indyjskiego. Drewno to ma charakterystyczny, ciemny kolor, zbliżony do mahoniu. Dodatkowo wiele modeli konsol jest wyposażonych w szuflady lub dodatkową półkę, która jednocześnie wzmacnia konstrukcję. W niektórych stolarskich dziełach sztuki uwagę przykuwają małe, metalowe uchwyty, które często można zobaczyć w meblach kolonialnych.

Konsola do gabinetu

Konsole drewniane

Wchodząc do mieszkań wielbicieli staroci, lub chociażby odwiedzając osoby w podeszłym wieku, można się natknąć na całe mnóstwo antyków – w tym pięknych, starych mebli. Chociaż w naszym sklepie nie oferujemy autentyków, to z łatwością można u nas znaleźć meble inspirowane minionymi epokami, między innymi konsole. Proponujemy stylizowane na stare modele wykonane z litego drewna egzotycznego mango – na przykład te z charakterystycznymi nogami i zdobieniami.

Konsola Sonata

Proste konsole do minimalistycznych wnętrz

Minimalizm to znak rozpoznawczy większości nowoczesnych wnętrz. W nich konsole są używane nie tylko jako element dekoracyjny. Szczególnie w sypialniach zestawia się je z pasującymi lustrami i wykorzystuje jako toaletki. Na takiej konsoli bardzo łatwo utrzymać porządek – szczególnie, jeśli jest wyposażona w szuflady lub dodatkową półkę. Konsola może również pełnić funkcję biurka. Do nowoczesnych wnętrz będą pasować meble jasne, dlatego warto postawić na blaty wykonane z litego drewna mango o gładkim wykończeniu.

Konsola do przedpokoju

Przedpokoje bardzo rzadko są dużymi pomieszczeniami, dlatego wybierając do nich meble, myśli się szczególnie o ich funkcjonalności. Konsola będzie dobrym wyborem ze względu na to, że zajmuje niewiele miejsca. Na jej blacie lub w szufladach można przechowywać rzeczy, które powinny być zawsze pod ręką, kiedy wychodzi się z domu – na przykład klucze lub notes i długopis, do napisania wiadomości dla domowników. Dodatkowo ten mebel może być również ozdobą.

Konsola do przedpokoju

Dlaczego warto wybierać konsole (oraz inne meble) wykonane w całości z litego drewna? Głównie dlatego, że są niepowtarzalne. Każdy egzemplarz jest wykonywany ręcznie i ma charakterystyczne usłojenie. Mebel w stylu kolonialnym to ciekawy element wyposażenia wnętrza, a konsole z litego drewna wzbudzają zachwyt za każdym razem, kiedy się na nie patrzy.

 

 

Poleć znajomym

Dodaj komentarz

 (z http://)

Projekt i realizacja 2014 Dih
Pozycjonowanie: specctore@gmail.com